» آرشیو » کازرون، تا چه زمانی باید شاهد از دست رفتن داشته هایش باشد؟
آرشیو - شهرستان - مقالات
کد خبر:8640 | ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

کازرون، تا چه زمانی باید شاهد از دست رفتن داشته هایش باشد؟

پرتو جنوب

سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و عدم همکاری مسئولین با سرمایه گذار و تولید کننده

به قلم: محمدحسین اسلام پرست- مدیر مسئول پایگاه خبری پرتو جنوب

بیش از دو سال پیش هنگامی که کازرون ناامید و دل بریده از مسئولین سیاست زده و متمولین کازرونی مرکز نشین بود، مردی آمد از جنس شهادت و روح ورزشکاری و غیرت کازرونی، مردی که چمنهای زمین فوتبال را از خون پدر سیراب دیده بود .
آمد و دگربار افتخار را برای کازرون به ارمغان آورد ولی اینک این مرد تنها مانده، تنهاتر از همیشه.
مهرتاش شاملی فرزند شهید بزرگوار ناصر شاملی، با هدف ادای دین به زادگاه پدر شهیدش، در حد توان، هر آنچه توانست در طبق اخلاص گذاشت و تقدیم شهرش کرد. هندبال کازرون را به مقام قهرمانی کشور رساند و تیم هندبال شهید شاملی نماینده ایران در لیگ قهرمانان هندبال آسیا شد.
شاملی علاوه بر حمایت و ایجاد تحولی شگرف در عرصه هندبال، قصد ارتقای اقتصاد کازرون را داشت ولی افسوس در میانه راه فهمید که تنهای تنهاست.
در این شهر که برخی از مسئولینش فقط در اندیشه امور تبلیغاتی و انتخابات هستند و مردمی که هیچگاه دوستان و دلسوزان واقعی کازرون را نشناختند و به طبع این عدم شناخت، بارها بازیچه قرار گرفتند، سرمایه گذار به تنهایی و بدون حمایت مردم و مسئولین، راه به جایی نخواهد برد.
متاسفانه خبردار شدیم احتمال دارد مالک باشگاه شهید شاملی به دلیل عدم حمایت مسئولین از تیم هندبال جهت تامین هزینه های سنگین اعزام به مسابقات آسیایی و سنگ اندازی در مسیر پیشرفت پروژهای اقتصادی که توسط ایشان در کازرون در دست احداث می باشد، عطای تیم و اقتصاد کازرون را به لقایش ببخشد.
زیرا بیش از این، توان تامین هزینه های تیم هندبال را ندارد و با وعده های بی محل مسئولین و شعارهای شیرن کازرون هواداران هم دردی دوا نمیشود.
اگر کمکی از سوی مسئولین و مردم نرسد، متاسفانه باید شاهد فروپاشی تیم شهید شاملی، قهرمان هندبال ایران، بعد از مسابقات آسیایی باشیم.
از سویی دیگر، مدتی است در زمینه اقتصادی نیز پروژه بزرگترین سردخانه شهرستان که توسط مهندس شاملی در دست احداث می باشد، به علت عدم همکاری مسئولین در تخصیص انشعاب برق، تعطیل میباشد و تا کنون با وجود پیگیریهای متعدد و مستمر، این مشکل حل نشده و میلیاردها تومان هزینه انجام شده بلا استفاده رها شده است.
به عنوان یک شهروند کازرونی، از مسئولین تقاضا دارم دست از شعار دادن بردارند و جهت تأسی و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامیده اند، جهت رفع موانع موجود در تاسیس و راه اندازی این پروژه بزرگ که موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان این شهرستان خواهد شد، تمام تلاش خود را به کار گیرند.
و از مردم کازرون درخواست میکنم به هر طریقی که میتوانند، تیم هندبال را یاری کنند و نگذارند افتخاری که پس از سالها انتظار برای کازرون رقم خورده، به سادگی از دستمان برود.
لازم به ذکر است؛ پیشنهاداتی از شهرهای مختلف و دیگر استانها رسیده که آقای شاملی پروژه های خود را در آن شهرها اجرا کند و از تیمهای آنان حمایت کند و تمام شرایط را برای حضور ایشان مهیا کرده اند.
پس تا دیر نشده اقدامی جهت پیشگیری از دلسرد شدن این سرمایه گذار دلسوز انجام دهیم، زیرا اگر فرصت از دست برود، پشیمانی سودی نخواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×