» آرشیو » سپاهان، پیروز دیدار اول فینال لیگ برتر هندبال
آرشیو - ورزشی
کد خبر:2821 | ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۱

سپاهان، پیروز دیدار اول فینال لیگ برتر هندبال

پرتو جنوب

سپاهان نخستین قدم در راه قهرمانی را برداشت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تالار فدراسیون هندبال امروز میزبان دو تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و سپاهان اصفهان در نخستین فینال برای تعیین قهرمان فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ لیگ برتر هندبال بود که سپاهان توانست از این دیدار برنده خارج شود تا نصف راه قهرمانی را با موفقیت طی کرده باشد.

در نیمه نخست سپاهان با خط حمله و حمله‌های درخشان موفق شد اختلاف امتیاز خوبی ایجاد کند این در حالی بود که خط دفاع این تیم بارها با خطا روی بازیکنان شهید شاملی، نظم بازی رقیب را بر هم زدند و باعث وقفه‌های بی‌شمار در روند بازی شدند اما با این حال نباید از عکس‌العمل‌های خوب محمد سیاوشی سنگربان ملی‌پوش سپاهان به راحتی گذشت. این روند تا انتهای نیمه اول ادامه داشت و سپاهان توانست ۱۵-۱۹ این نیمه را به اسم خود ثبت کند. محمدرضا اورعی، شهاب صادق‌زاده، مجتبی حیدرپور و محمد سیاوشی چهره درخشان نیمه نخست سپاهان بودند. در طرف مقابل نیز اله‌کرم استکی و امیرعباس سلطانی، شهید شاملی کازرون را در بازی نگه داشتند.

شاگردان مسعود ظهرابی در اوایل نیمه دوم چندین بار دروازه سپاهان را باز کردند تا اختلاف کمتر شود و شانس خود را در بازی دوم فینال افزایش دهند اما سپاهان پس از این دقایق انسجام لازم تیمی که در نیمه اول در زمین به نمایش گذاشت را به دست آورد و به شاملی اجازه پیشروی بیشتر نداد و دوباره سوار بازی شد و در نهایت توانست با نتیجه ۲۷-۳۶ بازی نخست فینال را از آن خود کند تا با طی کردن نیمی از راه قهرمانی، با خیلی آسوده‌تر به بازی دوم برسد.

بازی دوم فینال لیگ برتر هندبال مردان چهارشنبه، ۳ خرداد، در تالار فدراسیون هندبال برگزار می‌شود تا تکلیف قهرمان این فصل مشخص شود.

ظهرابی: مسئولیت شکست را برعهده می‌گیرم

سرمربی تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون مسئولیت شکست تیمش در بازی نخست فینال لیگ برتر هندبال را بر عهده گرفت.

مسعود ظهرابی، سرمربی تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون پس از شکست در بازی نخست لیگ برتر هندبال در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون هندبال گفت: به تیم سپاهان تبریک می‌گویم. امروز فراتر از چیزی که تصور می‌کردم در زمین ظاهر شدند.

وی با اشاره به نتیجه بازی هم افزود: بازیکنان تیمم تمرکز لازم را در بازی امروز نداشتند و از شرایط که باید در زمین داشته باشند، دور بودند.

ظهرابی اضافه کرد: مسئولیت باخت امروز بر عهده من است ولی به هر حال برای بازی دوم فینال آماده می‌شویم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×