» آرشیو » استانداران، هیات‌های اجرایی انتخابات ۱۱ اسفند را مشخص کنند
آرشیو - سیاسی
کد خبر:2359 | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۲

استانداران، هیات‌های اجرایی انتخابات ۱۱ اسفند را مشخص کنند

پرتو جنوب

رئیس ستاد انتخابات کشور از استانداران خواست نسبت به تعیین هیات‌های اجرایی انتخابات یازدهم اسفند اقدامات لازم را انجام دهند تا امور براساس برنامه‌ریزی به پیش برود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا غلامرضا روز دوشنبه در جلسه دیدار احمد وحیدی وزیر کشور با استانداران، انتخابات ۱۱ اسفند ماه را خطیر خواند و گفت: ما برای برگزاری انتخابات ۲۵ فرآیند مختلف داریم که ذیل هر کدام از این‌ها ده‌ها فعالیت باید انجام شود و برنامه‌های لازم در این ارتباط تنظیم و تهیه شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه از استانداران سراسر کشور درخواست کرد تا نسبت به مشخص شدن هیات‌های اجرایی برای انتخابات مزبور و صدور احکام لازم برای آنان اقدامات لازم را در اولین فرصت انجام دهند تا امور بر اساس برنامه ریزی انجام شده به پیش برود.

غلامرضا با اشاره به اقدامات انجام شده برای آموزش ۷۵۰ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات خاطر نشان کرد: دستورالعمل‌های لازم در این ارتباط آماده و برای همه استان‌ها ارسال خواهد شد و با توجه به پیچیدگی روند برگزاری انتخابات لازم است تا همه دست اندرکاران به موقع نسبت به انجام اقدامات پیش بینی شده اقدام کنند چرا که بروز هر گونه خللی در این ارتباط بر کل روند امور تاثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: لازم است استانداری‌ها از هم اکنون بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و ایجاد یک بانک اطلاعاتی نیاز‌های خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات را برآورد و پیش بینی کنند تا به موقع نسبت به تامین آن‌ها اقدام شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با تهیه آئین نامه‌ای نقش احزاب و گروه‌های سیاسی در انتخابات ۱۱ اسفند ماه سال جاری پررنگ‌تر می‌شود. در این آئین نامه پیش بینی‌های لازم در ارتباط با ورود جریان‌ها و ائتلاف‌های سیاسی در انتخابات صورت گرفته است.

احمد وحیدی وزیر کشور ۱۸ اردیبهشت در حکمی محمدرضا غلامرضا را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور منصوب کرد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره ۴ ساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×