» آرشیو » اجرای ۱۱۰ برنامه هیات ورزش‌های همگانی فارس در دهه کرامت
آرشیو - شهرستان
کد خبر2744آخرین ویرایش در۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۲۵

اجرای ۱۱۰ برنامه هیات ورزش‌های همگانی فارس در دهه کرامت

پرتو جنوب ۱۴۰۲-۰۲-۳۱

مسئول کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس، برنامه‌های هیات ورزش‌های همگانی استان فارس در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام ویژه ایام دهه کرامت از اول ذی‌القعده مصادف با ۳۱ اردیبهشت تا دهم ذی‌القعده مصادف با ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ را تشریح کرد.
به گزارش پرتو جنوب، محمدرضا جعفری گفت: اجرای بیش از ۱۱۰ ویژه برنامه در دهه کرامت از اول ذی‌القعده با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می‌شود، میانه آن در ششم ذی‌القعده با سالروز ولادت احمد بن موسی(ع) ادامه پیدا می‌کند و پایان آن مصادف با ولادت با سعادت امام رضا(ع) ختم می‌شود.
مسئول کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: امر مهم، توجه به روح متعالی انسان در کنار تندرستی است.

وی با بیان اینکه حداقل ۱۱۰ برنامه فرهنگی و ورزشی به مناسبت دهه کرامت با محوریت معرفی فعالیت های ورزشی و بدنی برای آحاد مردم ولایت مدار فارس برنامه ریزی شده است گفت: لازم است تا در این ایام بیشتر از گذشته شخصیت حضرت احمدبن موسی الکاظم(ع) را یادآوری کنیم. آن حضرت در عمر با برکتشان هزار برده را خریده و در راه خداوند آزاد کردند. چنین اقدامی گامی عملی در راستای پاسداشت کرامت انسانی و حقوق بشر است.
وی همچنین پرداختن به مسائل انسانی و توجه قرار دادن سیره اهل بیت (ع) و امامان و قرائت خطبه های نهج البلاغه، احادیث اهل بیت(ع) و برگزاری جشن های مذهبی در کنار فعالیت های ورزشی را گامی مهم در راستای معرفی سیره اهل بیت(ع) برشمرد و اجرای برنامه های فرهنگی، توزیع بسته های معیشتی، نذر ورزشی، نذر خون، مسابقات عکاسی، نقاشی و دل نوشته و حضور ورزشکاران در کنار خادم یاران رضوی، اجرای برنامه های مفرح و شاد، ورزش روزانه و عصرانه با پیوست های فرهنگی در این ایام را از دیگر برنامه های هیات ورزش های همگانی استان در دهه کرامت اعلام کرد.

  • ×