» آرشیو » وزیر کشور در بازدید از کازرون: اتصال شمال کازرون به تنگ ابولحیات باعث پیشرفت هر چه بیشتر این شهرستان می شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2105 | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲

وزیر کشور در بازدید از کازرون: اتصال شمال کازرون به تنگ ابولحیات باعث پیشرفت هر چه بیشتر این شهرستان می شود

پرتو جنوب

پیرو پیگیری های فرماندار ویژه شهرستان کازرون در سطح استان و کشور، احمد وحیدی که به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر نموده بود در مسیر برگشت به مرکز استان فارس، از ظرفیت های اقتصادی شهرستان کازرون بازدید میدانی کرد.

به گزارش پرتو جنوب، مقام عالی وزارت کشور در بدو ورود در فرمانداری ویژه شهرستان کازرون حضور یافت و در نشستی بصورت صبحانه کاری با مسئولان ارشد شهرستان، در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مهم اقتصادی شهرستان و مطالبات مردم قرار گرفت.

دکتر وحیدی خبر خوب این سفر را طرح هایی در دست اجرا دانست که باید دنبال و پیگیری شود و گفت: این طرح ها افقی درخشان از چشم انداز توسعه فارس و شهرستان های غرب و جنوب این استان به دست داده است.

فرماندار ویژه شهرستان کازرون هم به بیان به مشکلات منطقه خود و پرداخت و گفت:‌ چهار موضوع مهم از جمله تکمیل کریدور آزاد راهی شمال _جنوب (آزاد راه شیراز بوشهر) و مشکلات بسیاری را در حوزه حمل و نقل حل می کند و از نظر اقتصادی هم بسیار اثر گذار است. امید است با اجرای این طرح به بخشی از مطالبات مردمی پاسخ داده شود.

محمد علی بخرد ادامه داد: راه اندازی پتروشیمی کازرون، راه آهن حوزه نفتی خوزستان به حوزه گازی پارس جنوبی از مسیر غرب به شرق استان فارس و تکمیل سایت نفتی خشت و کنارتخته از دیگر مواردی است که مردم این منطقه انتظار دارند راه اندازی شود تا شاهد تحول اقتصادی باشیم.

وی در ادامه افزود: پتروشیمی کازرون تنها پتروشیمی قابل اجرا در استان می باشد که تمامی زیرساخت های لازم جهت سرمایه‌گذاری برای احداث را دارد.

وی همچنین با همراهی محسن ربانی زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و محمدعلی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون، از ناحیه صنعتی شهید مصلحیان، منطقه ویژه اقتصادی و بیمارستان در دست احداث این شهرستان بازدید نمود و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات صنعتگران قرار گرفت و دستوراتی در این خصوص صادر کرد.
احمد وحیدی طی سخنانی اظهار داشت: شهرستان کازرون، پتانسیل بالایی در امر کشاورزی و صنایع تبدیلی دارد که با تقویت و حمایت سرمایه گذاران می توان شهرک صنعتی و منطقه ویژه فعالی در این شهرستان داشت.
وی همچنین گفت: در مورد تونل بالادست پیشنهادهای خوبی مطرح شد که قابل بررسی و پیگیری می باشد و می توان با اتصال شمال کازرون به تنگ ابولحیات باعث پیشرفت هر چه بیشتر این شهرستان شد.


محمدحسین اسلام پرست به نمایندگی از صنعتگران ناحیه صنعتی شهید مصلحیان، مشکل عمده سرمایه گذاران و تولید کنندگان را، عدم اختیارات کافی ادارات شهرستان علیرغم وجود فرمانداری ویژه در شهرستان، بیان کرد و افزود: تمامی تصمیمات کوچک و بزرگ، همچنین استعلامات اداری، مستلزم حضور در ادارات کل و مرکز استان می باشد که باعث صرف وقت و هزینه مضاعف، کند شدن روند کار و دلزدگی و فرار سرمایه گذاران از شهرستان می شود.

در ادامه، وزیر کشور از معاون استاندار فارس خواست که در جهت مرتفع نمودن این مشکلات هر چه سریعتر  اقدام شود.

وزیر کشور در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون، توسعه پتروشیمی، آب و کشاورزی، توسعه راهها و محرومیت زدایی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی را از جمله ظرفیت های توسعه در منطقه کازرون دانست و به توسعه شهرکهای صنعتی کازرون اشاره کرد.

خبرنگار: الهام ضرغام

Print Friendly, PDF & Email
  • ×