» آرشیو » تسریع در بهره برداری پروژه‌های زیرساختی اولویت دار شهرک های صنعتی فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11942 | ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۱

تسریع در بهره برداری پروژه‌های زیرساختی اولویت دار شهرک های صنعتی فارس

پرتو جنوب

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در بازدید شبانه از طرح های زیرساختی در حال اجرای این شرکت، از تسریع در بهره برداری پروژه‌های زیرساختی اولویت دار شهرک های صنعتی فارس خبر داد و گفت: با هدف سرعت بخشیدن در اجرای پروژه های مهم، اجرای پروژه نوبت در شب نیز برنامه ریزی شده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس؛ مصطفی هاشمی، شب گذشته در بازدید از ۳پروژه ی زیرساختی شامل پروژه مدول سوم،طرح لاگون های متعادل ساز و ذخیره اضطراری تصفیه خانه فاضلاب و پروژه بهسازی، آسفالت و تعریض جاده دسترس در شهرک صنعتی بزرگ شیراز که مراحل عملیات اجرایی، همزمان با نوبت روز، در نوبت شب نیز انجام می شود، گفت: تسریع در اجرای پروژه‌ها و اتمام در مهلت مقرر یکی از دغدغه‌های ما است تا به نتایج مطلوب که رضایتمندی سرمایه گذاران و صنعتگران و ایجاد امیدآفرینی است، دست یابیم.
وی از همه عوامل اجرایی شامل پیمانکاران و کارگران و ناظران پروژه ها که در ۲۴ ساعت شبانه روز در حال فعالیت هستند، تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس پروژه‌های شاخص واولویت داری را در مرحله اجرا دارد و برای ما علاوه بر درنظرگرفتن اصول کیفی و حفظ استانداردارهای فنی، سرعت اجرا نیز اهمیت دارد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه طرح توسعه و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بزرگ شیراز با ۹۰ میلیارد تومان اعتبار را از مهمترین پروژه ها بیان کرد کرد و افزود: این طرح ها در دوبخش شامل پروژه ارتقا تصفیه خانه فاضلاب و اجرای واحد ذخیره اضطراری و متعادل ساز جهت مدول های موجود و نیز اجرای مدول سوم تصفیه خانه درحال اجرا است گفت: این طرح ها که در راستای الزامات زیست محیطی و حفظ پایدار محیط زیست درحال انجام است ظرفیت فعلی تصفیه خانه را به دو برابر افزایش می دهد.
وی افزود:در قالب پروژه ارتقای ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب، طرح ساخت دو لاگون ذخیره اضطراری و متعادل ساز جهت مدول های موجود و مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک شیراز با اعتبار ۲۳میلیارد تومان از سال گذشته آغاز و با پیشرفت ۷۰درصدی درحال انجام است که تا دی ماه امسال به بهره برداری می رسد.
هاشمی تصریح کرد: طرح خرید و اجرای حوضچه های هوادهی و ته نشینی جهت تکمیل لاگونهای ذخیره اضطراری و مدول سوم شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز با ۶۷میلیارد تومان از نیمه سوم مرداد امسال در حال انجام است که پیشرفت فیزیکی این طرح نیز در یک ماه شروع این طرح به ۳۰درصد رسیده است و در قالب این پروژه نیز عملیات گودبرداری، شفته ریزی، سنگ چینی با ملات ، بتن مگر ،آرماتور بندی و قالب بندی حوضچه های هوادهی، شفته ریزی، سنگ چینی با ملات، لوله گذاری و شیب بندی و مگر تانک های دوار ته نشین، سنگ چینی و مگر ایستگاه پمپاژ انجام شده است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس افزود: با اجرای این دوپروژه تا سال آینده ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بزرگ شیراز به ۸هزارمترمکعب در روز افزایش می یابد.
هاشمی همچنین در بازدید از عملیات اجرایی نوبت شب طرح تعریض ،بهسازی و آسفالت جاده دسترس شهرک صنعتی بزرگ شیراز با بیان اینکه سرعت اجرای این پروژه نیز به علت انجام عملیات در محور شریانی و اصلی شهرک صنعتی بعنوان مهمترین قطب تولید،صنعت و اشتغال استان حائز اهمیت است گفت: باتوجه به انجام عملیات های بتن ریزی، ترمیم و مقاوم سازی لایه های زیرین، ژئوگرید، تعریض مسیر و روکش آسفالت در این پروژه، برنامه ریزی به نحوی انجام شده که پروژه بصورت شبانه روزی انجام شود تا عبور و مررو وسائل نقلیه و کامیون ها و خودرو های سبک و سنگین به شهرک صنعتی دچار اختلال و ترافیک نشود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس افزود:این طرح به طول ۳.۵ کیلومتر و با اعتباری افزون بر ۲۰میلیارد تومان از هفته گذشته آغاز و هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد است و پیش بینی می کنیم زودتر از مهلت به بهره برداری برسد.
هاشمی افزود: در این طرح ۱.۸متر از هر سمت جاده که در مجموع معادل ۱۱هزار و ۹۰۰متر مربع است به مساحت هر دو باند رفت و برگشت مسیر ورودی افزوده می شود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×