» آرشیو » اعلام جزئیات پروژه فروارد فیفا/ سهم ۱۰ میلیون دلاری ایران
آرشیو - ورزشی
کد خبر:17684 | ۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۰

اعلام جزئیات پروژه فروارد فیفا/ سهم ۱۰ میلیون دلاری ایران

پرتو جنوب

بر اساس گزارش فیفا از پروژه فروارد، ۲.۷۹ میلیارد دلار به کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها تعلق گرفته است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فیفا در آخرین گزارش خود از پروژه فروارد، هزینه‌های انجام شده در این پروژه در حد فاصل سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ را اعلام کرده است. در این سال‌ها دو فاز از این پروژه انجام شده که مجموعا ۲.۷۹ میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری در آن صورت گرفته. از این مبلغ ۲۰ درصد به کنفدراسیون‌ها و ۸۰ درصد به فدراسیون‌ها (۲۱۱ فدراسیون) تخصیص داده شده که شامل ۱۶۰۰ پروژه بوده است.

در این گزارش آمده است که فیفا پروژه فروارد را در هشت بخش تقسیم‌بندی کرده که بر اساس آن، ۴۴۸.۸ میلیون دلار به سیاستگذاری، ۴۱۵.۲ میلیون دلار به زیرساخت‌ها، ۳۵۷.۵ میلیون دلار به تیم‌های ملی، ۱۸۶.۱ میلیون دلار به برگزاری رقابت‌ها، ۱۸۱.۱ میلیون دلار به تجهیزات، ۱۱۰.۹ میلیون دلار به بانوان، ۸۶.۸ میلیون دلار به توسعه فوتبال و ۱۳۵.۶ میلیون دلار به باقی هزینه‌ها تعلق گرفته است.

فیفا همچنین جزئیات پرداختی‌ها به هر فدراسیون را به صورت شفاف اعلام کرده که طبق این گزارش، سهم ایران تاکنون ۹.۹ میلیون دلار بوده که ۵.۵ میلیون دلار مربوط به هزینه‌های عملیاتی، ۴.۳ میلیون دلار به پروژه‌ها و ۰.۱ میلیون دلار به تجهیزات است. با این حال ۷۸% آن (۷.۷ میلیون دلار) تایید شده است که از آن ۱.۶ میلیون دلار به زیرساخت‌ها، ۱.۳ میلیون دلار به سیاستگذاری، ۰.۶ میلیون دلار به تجهیزات، ۰.۵ میلیون دلار به هزینه‌های اجرایی، ۰.۵ میلیون دلار به رقابت‌ها،‌ ۰.۲ میلیون دلار به تیم‌های ملی، ۰.۲ میلیون دلار به توسعه فوتبال و ۰.۲ میلیون دلار به فوتبال بانوان تخصیص داده شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×