» آرشیو » استاندار فارس: ۸۳۷ پروژه آماده بهره برداری در هفته دولت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10045 | ۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۷

استاندار فارس: ۸۳۷ پروژه آماده بهره برداری در هفته دولت

پرتو جنوب

استاندار فارس از بهره برداری از ۸۳۷ پروژه در این استان با حدود ۴۶هزار میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ استاندار فارس گفت: ۸۳۷ پروژه در سطح استان در آستانه فرا رسیدن هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید که سهم بیشترین پروژه‌های افتتاح شده مربوط به شهر شیراز است.

محمد هادی ایمانیه در آستانه فرا رسیدن هفته دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود : در هفته دولت ۸۳۷ پروژه به بهره برداری می‌رسد که ارزش اعتباری این پروژه‌ها ۴۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است و در مقایسه با سال گذشته تعداد پروژه‌های مورد بهره برداری ۷۸۲ پروژه با ۷,۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار بوده است که نسبت به سال گذشته رقم ریالی پروژه‌ها شش برابر افزایش داشته است.

شهرداری شیراز در صدر افتتاح پروژه های هفته دولت

استاندار فارس به بیشترین افتتاح تعداد پروژه‌ها در هر شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد پروژه در شهر شیراز با ۱۲۶ پروژه و ۳,۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که پس از آن شهرستان‌های سپیدان، داراب، کوه چنار، خفر، قیر و کارزین، لار، فسا، نورآباد، کازرون، خنج، سرچهان، استهبان، اوز، لامرد، آباده، خرم بید، نی ریز، زرین دشت، مهر، بختگان، رستم، مرودشت و زرقان دارای بیشترین پروژه‌های افتتاحی هستند.

ایمانیه تصریح کرد: در رتبه بندی اعتباری نیز از ۴۵۹ میلیارد ریال اعتبار پروژه‌های هفته دولت امسال استان، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان نی ریز به دلیل افتتاح کارخانه فولاد غدیر این شهرستان است و پس از آن شهرستان‌های کوار، فیروزآباد و شهر شیراز به عنوان چهارمین شهر در رتبه بندی اعتبارات قرار دارد.

وی به تقسیم‌بندی پروژه‌های اجرایی در هر سازمان اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری‌ها با ۱۴۵ پروژه و یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۱۰۶ پروژه با ۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را دارند و پس از آن کمیته امداد، شرکت توزیع برق، بنیاد مسکن، ورزش و جوانان، مخابرات، شرکت گاز، دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های اجرایی می‌باشد.

رتبه ۲۳ آب منطقه ای فارس

استاندار فارس مبنی بر تعداد پروژه‌های آب منطقه‌ای با توجه به مشکلات موجود در حوزه آبرسانی استان، تاکید کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان در میان ۳۹ سازمان از نظر تعداد پروژه، در رتبه ۲۳ قرار دارد.

ایمانیه اضافه کرد: از نظر مبلغ ریالی از میان ۳۹ دستگاه اجرایی، سازمان صمت با ۲۴ هزار میلیارد تومان مجموع اعتبارات را به خود اختصاص داده است و پس از آن اداره کل راه و شهرسازی فارس با ۶ هزار میلیارد تومان، آبفا استان و شهرداری‌ها پس از این سازمان‌ها قرار دارند.

وی به پروژه‌های شاخص مورد بهره‌برداری در هفته دولت اشاره کرد و گفت: نخستین پروژه شاخص مورد بهره‌برداری پروژه «فولاد غدیر نی ریز» با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان، پس از آن فولاد کوار با اعتبار هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان، آزادراه شیراز اصفهان با ۳۰ هزار میلیارد تومان و توسعه کارخانه سدیم کربنات فیروزآباد ۳,۳۰۰ میلیارد تومان، تأسیسات آب و فاضلاب شهرستان فیروزآباد و افتتاح شرکت پترو پایش شهرستان مهر، باند دوم محور جهرم لار، ایستگاه متروی عادل‌آباد با ۶۷۰ میلیارد تومان و خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز با اعتبار شش هزار میلیارد تومان از جمله این پروژه‌ها است.

تکمیل ساختمان سد هایقر در فیروزآباد، ایستگاه برق ۱۳۲ کیلو ولت در شهرستان خنج، بیمارستان امام حسین (ع) در شهرستان فسا، پردیس سینما جوان با هفت سالن سینمایی از دیگر پروژه‌های مورد بهره‌برداری در هفته دولت بود که استاندار فارس به آن‌ها اشاره کرد.

ایمانیه درپاسخ به سوال خبرنگاری درباره میزان اشتغال زایی طرح های افتتاحیه هفته دولت گفت: تعداد تقریبی اشتغال مستقیم حاصل از بهره برداری این پروژه‌ها ۶۵۰۰ نفر و میزان اشتغال غیرمستقیم ٣٠ هزار نفر است همچنین ٢٧ هزار میلیارد تومان از اعتبارات پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت توسط بخش خصوصی و مابقی توسط دولت تامین شده است.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×