» آرشیو » طرح عملیاتی پلیس فتا فارس در برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه
آرشیو - حوادث
کد خبر:1058 | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۰

طرح عملیاتی پلیس فتا فارس در برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان از اجرای طرح عملیاتی این پلیس در خصوص برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی بر اساس مطالبات مردمی خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ ” امیر حسین سلیمانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در حوزه اقدامات پیش دستانه مقابله و برخورد با مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی؛ با اشراف سایبری و اجرای طرح های عملیاتی مختلف هر گونه فعالیت مجرمانه پیرامون اشاعه و ترویج فحشا و موارد سوء اخلاقی رصد می شود و برخورد با مرتکبان و مجرمان در دستور کار این پلیس قرار دارد.
وی با اشاره به مصادیق مجرمانه در خصوص ” اشاعه و ترویج فحشا در فضای مجازی”  نظیر ترغیب به بی حجابی، تن نمایی، مدلینگ مبتذل، لایوهای مستهجن غیراخلاقی، پیکر تراشی وغیره،  افزود: تاکنون با انجام ۱۵۸۵ رصد عام صورت گرفته، ۵۲ مورد اقدام قضائی و عملیاتی شامل تذکر، احضار و حذف صورت گرفته است.
رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: بر اساس مطالبات مردمی و به خصوص کاربران فضای سایبر کارگروه های ویژه عملیاتی در این پلیس در حال رصد فضای مجازی بوده و در صورت مواجهه با هر گونه مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه و غیر اخلاقی شناسایی و بر خورد با مجرمان را در دستور کار خود قرار خواهند داد.
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: بر اساس مستندات موجود تعدادی از پرونده های تشکیل شده در حوزه رفتارهای هنجارشکنانه در حوزه کانال ها و صفحات صیغه یابی، دوست یابی، مدلینگ، اخاذی و غیره از طریق طرح شکایت از سوی شکات و به صورت پرونده های کثیر الشاکی به این پلیس ارجاع شده و رسیدگی به این پرونده ها در اولویت های انتظامی قرار دارد.
رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: شهروندان در صورت مواجهه شدن با هرگونه موارد کلاهبرداری یا مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند بعد از ثبت شکایت در دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی به مرکز پلیس فتا واقع در بلوار احمدی شمالی- خیابان شهیدان ظریفکاران مراجعه کنند تا سریعاً اقدامات لازم انجام شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×