» آرشیو » برداشت چغندرقند پاییزه در شهرستان کازرون آغاز شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2187 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۳

برداشت چغندرقند پاییزه در شهرستان کازرون آغاز شد

پرتو جنوب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از برداشت چغندرقند پاییزه در سطح ۵۰۰ هکتارخبر داد و گفت: عملیات برداشت شروع و تا آخر خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون؛ رشیدی با بیان اینکه متوسط عملکرد برداشت محصول چغندرقند پاییزه ۷۰ تن در هکتار می باشد گفت: پیش بینی شده حدود ۳۵ هزار تن محصول چغندرقند تولید و تحویل کارخانجات طرف قرارداد گردد.

حمید رشیدی تصریح کرد: کشت چغندرقند پاییزه در سال زراعی جاری در قالب کشت قراردادی با کارخانجات قند مرودشت و اقلید بوده و کلیه هزینه کاشت داشت و برداشت به صورت امانی توسط کارخانه انجام می شود.

او افزود: محصول برداشت شده از کشاورزان به قیمت هر کیلوگرم چغندرقند پاییزه با عیار ۱۵ درصد ۲۷ هزار و ۲۰ ریال خریداری می گردد و در قبال تحویل هر تن چغندرقند، ۲۰ کیلوگرم تفاله خشک به قیمت ۸۰۰۰ ریال و ۲ کیلوگرم شکر به قیمت ۲۲۰۰۰ ریال به عنوان جایزه تحویل کشاورزان خواهد شد.

وی اظهار داشت: مهمتریت ارقام کشت شده در شهرستان آنتک، آکازیا، راجا، پرفکتا و باروسا می باشد. ارقام جدید جهت تعیین بهترین رقم سازگار و تولید در منطقه مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: تمامی مراحل از کاشت تا برداشت این محصول به صورت مکانیزه می باشد، تمهیدات لازم برای برداشت چغندرقند در این شهرستان اندیشیده شده و ۶ ست مکانیزه برای برداشت در شهرستان مستقر گردیده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×