» آرشیو » در همایش کارشناسان رسمی دادگستری مطرح شد: عدالت در ارجاع پرونده ها به کارشناسان رعایت شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14678 | ۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۷

در همایش کارشناسان رسمی دادگستری مطرح شد: عدالت در ارجاع پرونده ها به کارشناسان رعایت شود

پرتو جنوب

استاندار فارس گفت: می بایست عدالت در ارجاع پرونده به کارشناسان رسمی دادگستری رعایت شود چرا که بی توجهی نسبت به این مهم می تواند هرچند اندک و ناچیز اما موجب انحراف شود در مقابل، توجه به این مساله موجب می شود فرد به خلاف متوسل نشود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس؛ دکتر محمد هادی ایمانیه، روز دوشنبه در همایش گرامیداشت روز کارشناس در شیراز گفت: معتقدیم که اگر ارجاعات عادلانه باشد و از طرفی به کارشناسانی که دارای سلامت بیشتری هستند ارجاعات بیشتری داده شود، نتایج بهتری در این حوزه حاصل خواهد شد.

او ادامه داد: عادلانه بودن ارجاعات را می‌تواند از طریق سامانه کانون کارشناسان یا یک سامانه جدید دنبال کرد تا نسبت به صحت آن اطمینان حاصل شود.

وی، با اشاره به نقش حوزه اجرایی و دستگاه قضایی در مقابله با فساد، اظهار کرد: کانون کارشناسان که مجموعه مورد اعتماد هر دو حوزه است، می‌تواند مسیر را به شکل هموار و ضد فساد و در جهت اجرای عدالت پیش ببرد.

استاندار فارس گفت: باید در عمل به وظایف خود در حوزه کارشناسی از هواهای نفسانی چشم پوشی کرد و مراقب بود و هیچ مراقبتی نیز بالاتر از وجدان و نظارت الهی نیست.

ایمانیه افزود: اعتقادات و وجدان بیدار به ما کمک خواهد کرد که به نفع جامعه و هم نوعان خود تصمیم بگیریم و فعالیت و کار کنیم.

استاندار فارس، با اشاره به وجود ۷۶ رشته کارشناسی رسمی ادامه داد: حتما باید در مشاوره ها از نظر کارشناسی از این افراد کمک بگیریم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×