» آرشیو » فرماندار ویژه کازرون خواستار تسریع در خرید و حمل گندم کشاورزان این شهرستان شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2412 | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۵

فرماندار ویژه کازرون خواستار تسریع در خرید و حمل گندم کشاورزان این شهرستان شد

پرتو جنوب

فرماندار ویژه شهرستان کازرون خواستار تسهیل در خرید گندم و تعجیل در حمل گندم توسط دستگاه‌های متولی شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کازرون، بعدازظهر دوشنبه نشست های متعددی به ریاست فرماندار ویژه شهرستان در محل فرمانداری با حضور مدیران کل غله و تعاون روستایی، معاونین فرمانداری ویژه، روسای جهاد کشاورزی، غله، تعاون روستایی، راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کازرون  برگزار شد و مسائل و مشکلات موجود در امر خرید و حمل و نقل گندم شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمدعلی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون تصریح کرد: جلسات متعدد بصورت نشستی و بازدیدهای میدانی در راستای خرید گندم با هدف هماهنگی و سازماندهی بین دستگاه‌های اجرایی با حضور مدیران کل غله و تعاونی روستایی صورت گرفته است.

بخرد اظهار داشت : بارش نزولات آسمانی و شرایط جوی مساعد در سال زراعی جاری، موجب افزایش برداشت گندم درشهرستان کازرون شده که مایه خوشحالی مردم و کشاورزان می باشد.

وی افزود: به خاطر حجم زیاد و فشردگی زمان برداشت گندم و همچنین نگرانی کشاورزان از بروز آتش سوزی، موجب تعجیل در برداشت و فروش گندم به مراکز خرید گندم شده و این امر مشکلاتی را برای کشاورزان و مراکز خرید ایجاد کرده است و باعث ازدحام در مراکز خرید گندم و نیز  تکمیل گنجایش مراکز خرید شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان کازرون در ادامه افزود: بخاطر همزمانی برداشت محصولات کشاورزی، کمبود کامیون ها و تریلی های حمل بار یکی دیگر از مشکلات حمل گندم از مراکز خرید است و به همین دلیل تخلیه به کندی صورت می‌گرفت.

محمدعلی بخرد رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به رفع مسائل و مشکلات مزبور خاطر نشان کرد: با همکاری و تعامل صورت گرفته مابین اداره راهداری و حمل و نقل جاده و باربری های تحت مدیریت با سیلو و مراکز خرید گندم، مقرر شد عملیات حمل گندم از مراکز خرید در اسرع وقت و با سرعت عمل بیشتری انجام شود تا هرچه زودتر مراکز خرید تخلیه و جهت تحویل گندم کشاورزان گنجایش کافی را داشته باشد.

فرماندار ویژه شهرستان کازرون خواستار تسریع فرایند تحویل گندم در سیلو و مراکز خرید گردید که مدیر کل غله و مدیر کل تعاون روستایی استان فارس، جهت اجرای این درخواست قول تغییر و تحول در این فرایند در سریع ترین زمان را دادند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×