» آرشیو » غواص استرالیایی سرش را از بین آرواره‌های یک کروکودیل بیرون کشید
آرشیو - خواندنی
کد خبر:3339 | ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۲

غواص استرالیایی سرش را از بین آرواره‌های یک کروکودیل بیرون کشید

پرتو جنوب

یک مرد استرالیایی پس از برخورد با یک کروکودیل، مجبور شد آرواره‌های این حیوان را باز کند تا بتواند سرش را از بین آنها بیرون بکشد.

به گزارش پرتو جنوب از ایسنا به نقل از گاردین، «مارکوس مک‌گوان»، ۵۱ ساله اهل کوئینزلند روز شنبه در حال غواصی همراه چند تن دیگر در جزایر «چارلز هاردی» بود که چیزی به او حمله کرد و ابتدا فکر می‌کرد که یک کوسه است.

مارکوس درباره این حادثه می‌گوید: متوجه شدم که یک کروکودیل به من حمله کرده و توانستم آرواره‌هایش را به اندازه کافی باز کنم تا سرم از بین دندانهایش بیرون بیاید.

مارکوس افزود: این کروکودیل سپس برای بار دوم سعی کرد به من حمله کند اما موفق شدم حیوان را با دست راستم دور کنم که در نهایت مرا گاز گرفت. با این حال توانستم بار دیگر از کروکودیل فرار کنم و بعد از اینکه سرنشینان قایق نجات صدای ما را شنیدند ما به سمت آنها شنا کردیم.

به گزارش ایندیپندنت، این غواص باتجربه با قایق به جزیره «هاگرستون» و سپس با هواپیما به بیمارستان منتقل شد. مگ‌گوان در نهایت به بیمارستانی منتقل شد و در آنجا به‌دلیل پارگی پوست سر و زخم‌هایی که بر اثر گازگرفتگی ایجاد شده بودند، تحت درمان قرار گرفت.

مدیر عملیات پارک خزندگان استرالیا درباره این حادثه به گاردین گفت: مک‌گوان خوش شانس بود که جان خود را از دست نداد. او افزود که کروکودیل‌ها از نظر قدرت گاز گرفتن، خطرناک‌ترین حیوانات روی کره زمین‌ هستند اما وقتی انسان با آن‌ها مقابله می‌کنند به نظر می‌رسد که آنها طعمه را رها می‌کنند. این کروکودیل احتمالا ترسیده و متوجه شده که چیز خیلی بزرگی را گرفته است که نمی‌تواند کنترلش کند.

منطقه اطراف جزیره هاگرستون که تفرجگاه خصوصی است به‌عنوان «کشور کروکودیل» شناخته می‌شود.

خبر آسیب دیدن مک‌گوان تنها چند روز پس از آن منتشر شده که ۴۰ کروکودیل، یک پرورش‌دهنده کامبوجی کروکودیل را خوردند. «لوان نام» ۷۲ ساله زمانی که به داخل محوطه کروکودیل‌ها افتاد هدف حمله این حیوانات قرار گرفت و تکه‌تکه شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×