» آرشیو » بزرگترین نمایشگاه کشاورزی کشور در شیراز آغاز به کار کرد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1204 | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۱

بزرگترین نمایشگاه کشاورزی کشور در شیراز آغاز به کار کرد

پرتو جنوب

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس از آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه کشاورزی کشور در شیراز خبر داد و گفت:  ۲۰۰ تولید کننده بخش کشاورزری با هیئت های تجاری خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس، مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی شیراز با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت کننده در سایت نمایشگاهی فارس آغاز به کار کرد.
دکتر نهاوندی با بیان اینکه این نمایشگاه از مهمترین نمایشگاه های کشاورزی در سطح کشور است، افزود: بخش کشاورزی به عنوان موتور محرک رشد و توسعه اقتصادی همواره جایگاه مهم و ویژه ای در تمام دنیا دارد چرا که این صنعت یکی از ارکان اساسی اقتصاد پایدار است .

او ادامه داد: این صنعت به علت ارتباطات گسترده ای که با سایر بخش های اقتصادی دارد می تواند با رشد خود زمینه تولید ثروت، ایجاد بازار و ارز آوری و رشد صنعت را فراهم کند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: شرکت کنندگان در این نمایشگاه در حوزه های سم، کود و نهاده ها، سیستم های آبیاری و تجهیزات گلخانه ای، ادوات و ماشین آلات کشاورزی فعالیت دارند.
او با بیان اینکه این نمایشگاه در مساحتی افزون بر بیست هزار متر مربع که یک آمار بی نظیر در صنعت نمایشگاهی کشور است برگزار می شود، اضافه کرد: این نمایشگاه به عنوان یکی از بهترین نمایشگاه های کشور درحوزه کشاورزی است و به همین دلیل فرصت خوبی برای کشاورزان،بهره برداران، متخصصان و کارشناسان این حوزه برای آشنایی با اخرین دستاوردها و فناوری های کشاورزی است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس ادامه داد: تولیدکنندگان و فعالان برتر بخش کشاورزی کشور از استان های فارس، تهران، آذربایجان شرقی،قم، اصفهان، آذربایجان غربی،یزد،گلستان،چهارمحال و بختیاری، کرمان، بوشهر، کردستان،خراسان رضوی،مازندران، سمنان، همدان، گلستان و البرز در این رویداد بزرگ اقتصادی حضور دارند.

او افزود: هیئت های تجاری از کشور عراق متشکل از متخصصان، سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی این کشور از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد که می رود این حضور منتج به انعقاد قراردادهای بزرگی در حوزه کشاورزی باشد.

دکتر نهاوندی ادامه داد: در حاشیه برپایی نمایشگاه؛ کلاس های آموزشی با موضوعات مختلف در حوزه کشاورزی از قبیل اشنایی با هوشمند سازی گلخانه هاف، اصول تغذیه خاکی محصولات گلخانه ای،مدیریت تلفیقی افات و بیماری ها، آشنایی با تعذیه تخصصی گیاهان آپارتمانی،برداشت با کمباین و …. با حضور کارشناسان خبره این حوزه ویژه بازدیدکنندگان و بهره برداران برگزار می شود و در پایان مدرک معتبر برای متقاضیان صادر می شود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس بیان کرد: علاقه مندان تا روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه فرصت دارند با دریافت بلیط بازدید از وبگاه شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس به آدرس www.farsfair.ir از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از این عنوان نمایشگاهی بازدید کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×