» حوادث » کشف ۳۲ پرنده شکار شده از منزلی در خشت
حوادث - شهرستان
کد خبر:22915 | ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۲۲

کشف ۳۲ پرنده شکار شده از منزلی در خشت

پرتو جنوب

رییس اداره محیط زیست شهرستان کازرون از کشف ۳۲ پرنده شکار شده در بازرسی از یک منزل در بخش خشت خبر داد و گفت: با همکاری رییس حوزه قضایی بخش خشت و مامورین انتظامی این پرندگان کشف شده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، محمدامین بیرامی در این زمینه ضمن تقدیر از مسوولان قضایی و انتظامی این شهرستان اظهار داشت: پرندگان شکار شده شامل دراج، تیهو، کبوتر است و یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی مجاز از این شکارچی به دست آمده است.
رییس اداره محیط زیست شهرستان کازرون با اشاره به اینکه محیط زیست، به رغم گستردگی اش، بسیار فقیر و شکننده شده است گفت: در این میان، حیواناتی که در مناطق تحت مدیریت زندگی می کنند، حال و روزی بهتر از گیاهان در معرض انقراض ندارند و لازم است با محدود شدن شکار بی رویه از پرندگان و حیات وحش مراقبت کرد.
بیرامی ادامه داد: شکار و صید بی رویه اعم از قانونی و غیر قانونی زمین، آسمان و آب های جامعه ما را برای حیوانات بسیار ناامن کرده است به گونه ای که بسیاری از گونه های پرندگان در معرض خطر انقراض هستند. پیش از اینان ، گونه های دیگری به دست شکارچیان به طور کامل از بین رفته اند و نسل شان منقرض شده است.
صالحی، رییس دادگاه بخش خشت نیز با تقدیر از خدماتی که محیط زیست در این بخش انجام داده است، قانون را خط قرمز و فصل الخطاب برای برخورد با متخلفان دانست و بر لزوم پایبندی به موازین قانونی تاکید کرد.
رییس دادگاه بخش خشت اضافه کرد: دستگاه قضایی در این زمینه با قاطعیت و بدون اغماض با متخلفان برخورد می کند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×