» آرشیو » کلاهبرداری ۳۰ میلیاردی به بهانه فروش ماشین آلات راهسازی و ساختمانی
آرشیو - حوادث
کد خبر:12694 | ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

کلاهبرداری ۳۰ میلیاردی به بهانه فروش ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان گفت: فردی که با درج آگهی فروش بیل مکانیکی در یک از سایت‌های آگهی محور اقدام به کلاهبرداری ۳۰ میلیاردی از یک شهروند شیرازی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ امیرحسین سلیمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر کلاهبرداری از وی از طریق خرید ماشین آلات راهسازی و ساختمانی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ سلیمانی ادامه داد: شاکی بیان داشت که در یکی از سایت‌های مجازی، با یک آگهی تحت عنوان “فروش بیل مکانیکی” برخورد و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، در چندین مرحله در طول یک ماه جمعا مبلغ ۳۰ میلیارد ریال وجه نقد به عنوان پیش پرداخت به وی پرداخت و پس از اخذ پول به بهانه‌های واهی از ارسال بیل مکانیکی خودداری کرد.
این مقام سایبری گفت: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را در یکی از استان‌های مرکزی شناسایی و دستگیر کنند.
رئیس پلیس فتا فارس گفت: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها به واسطه قیمت پایین را نخورند و خریدهای اینترنتی خود را از طریق سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کنند.
سرهنگ سلیمانی از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×