» آرشیو » کلاهبرداری ۴ میلیاردی به بهانه خرید برنج محلی
آرشیو - حوادث
کد خبر:15077 | ۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۲

کلاهبرداری ۴ میلیاردی به بهانه خرید برنج محلی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که از شهروندان شیرازی حدود ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در تشریح نحوه کلاهبرداری اظهار داشت: مأموران پلیس فتا در پی دریافت چندین شکواییه پیرامون کلاهبرداری از طریق فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد پس از اینکه شکات اقدام به درج آگهی فروش برنج محلی در یکی از سایت‌های آگهی محور نموده بودند، فردی با برقراری تماس و جلب اعتماد شکات و واریز مبلغ اندکی به عنوان بیعانه، محصول مورد نظر را دریافت و پس از اینکه برنج‌های محلی را دریافت می‌کرده است دیگر پاسخگوی تماس و پیام‌های شکات برای واریز مابقی پول نبوده است.
این مقام انتظامی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی توسط مأموران این پلیس، متهم در کمترین زمان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه متهم تا کنون با همین شگرد از چندین نفر ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، گفت: شهروندان در خرید و فروش از طریق سایت‌های آگهی محور با دقت و حساسیت بیشتری اقدام نمایند.
سرهنگ “سلیمانی” گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه مورد مجرمانه و مشکوک در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×