» آرشیو » کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده خرید کالا
آرشیو - حوادث
کد خبر:15183 | ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲

کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده خرید کالا

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از دستگیری فردی که با وعده خرید اجناس به قیمت مناسب ۶۰ میلیارد ریال از یک شهروند کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب؛ سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با جلب اعتماد و با افتتاح حساب غیرواقعی و صدور چک های بلامحل ،وی را فریب داده و از او کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد، فرد کلاهبردار طی درخواست و سفارش مقداری کالا و صدور چک های متعدد بلامحل به اسم افراد دیگر،از واریز وجه به حساب شاکی خودداری و متواری شده است.
این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان با بررسی های تخصصی و تلاش های شبانه روزی، در نهایت وی را در شهرستان ورامین شناسایی و ضمن اخذ نیابت و هماهنگی قضائی دستگیر کردند.
سرهنگ مسعودی با بیان اینکه متهم در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد، گفت : در برسی های صورت گرفته مشخص گردید این فرد۶۰ میلیارد ریال از شاکی کلاهبرداری کرده است.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: پایین بودن بیش از حد قیمت کالا و اجناس می‌تواند ترفندی برای ایجاد هیجان و عجله در افراد برای خرید سریع کالا و یا دریافت بیعانه باشد و شهروندان باید خرید و فروش ‌کالاهای خود را به صورت حضوری در شهر و یا استان محل سکونت خود انجام دهند

Print Friendly, PDF & Email
  • ×