» آرشیو » کلاهبرداری از طریق فروش حواله خودرو
آرشیو - حوادث
کد خبر:1872 | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

کلاهبرداری از طریق فروش حواله خودرو

پرتو جنوب

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری ۲ نفر که با فروش یک فقره حواله خودرو به چندین نفر مبلغ ۲۵ میلیارد ریال از آنها کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاووس حبیبی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وصول چند فقره شکوائیه مبنی بر اینکه اشخاصی با فروش یک فقره حواله خودرو از چندین نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده اند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد مردی با همدستی یک خانم با داشتن یک فقره حواله خودرو اقدام به فروش حواله به صورت قولنامه دستی کرده و مجددا از سایت شرکت خودرو ساز پرینت حواله را دریافت و سپس اقدام به فروش آن به افراد دیگر کرده اند.
این مقام انتظامی بیان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با اقدامات فنی، اطلاعاتی و تخصصی متهمان را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.
سرهنگ حبیبی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های صورت گرفته در مواجهه با دلایل و مدارک کارآگاهان به کلاهبرداری از ۴ نفر از شهروندان به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتراف و با قرار صادره از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس خاطر نشان کرد: شهروندان جهت خرید خودرو می بایست از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کنند و از خرید حواله های فروش خودرو به صورت قولنامه دستی خودداری نمایند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×