» آرشیو » سازمان جهانی بهداشت: کووید۱۹ از بین نمی‌رود
آرشیو - دانش و سلامت
کد خبر:898 | ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹

سازمان جهانی بهداشت: کووید۱۹ از بین نمی‌رود

پرتو جنوب

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داده است که همه‌گیری کووید۱۹ همچنان بی‌ثبات است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در حدود ۲۸ روز گذشته، بیش از ۲۳ هزار مورد مرگ و میر کرونایی و سه میلیون مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است.

“مایکل رایان”، یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: در حالی که آمار‌های ابتلا و مرگ‌های کرونایی در جهان در حال کاهش است، اما هنوز تعداد زیادی از افراد همچنان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید۱۹ از دست می‌دهند و تعداد زیادی نیز به آن مبتلا می‌شوند.

وی گفت: ویروس‌های تنفسی از یک مرحله همه‌گیر به مرحله آندمیک منتقل نمی‌شوند، بلکه به سمت سطوح پایین فعالیت همراه با اوج‌های بالقوه اپیدمی فصلی حرکت می‌کنند.

رایان گفت: ما هنوز معتقدیم که کووید۱۹ یک بیماری همه گیر است.

کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید۱۹ هر سه ماه یک‌بار تشکیل جلسه می‌دهد و قرار است در اوایل ماه مه نیز این جلسه مجددا تشکیل شود.

همانند جلسات گذشته، سازمان جهانی بهداشت تصمیم خواهد گرفت که آیا کووید۱۹ همچنان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سطح بین المللی هست یا خیر.

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰، زمانی که کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلا به کووید۱۹ و صفر مورد مرگ ناشی از آن در خارج از چین وجود داشت، این بیماری را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سطح بین المللی اعلام کرد.

مایکل رایان گفت: این ویروس از بین نخواهد رفت و مانند آنفلوآنزا همچنان باعث بیماری تنفسی قابل توجهی در افراد آسیب پذیر می‌شود.

وی اذعان کرد که برخی کشور‌ها هنوز دارای جمعیت زیادی از افراد بسیار آسیب پذیر هستند که واکسینه نشده‌اند در حالی که در برخی دیگر همه گیری کووید۱۹ دیگر یک شرایط اضطراری نیست.

منبع: مدیکال اکسپرس

Print Friendly, PDF & Email
  • ×