» آرشیو » برداشت ۸ میلیارد رمز ارز از کیف پول دیجیتالی توسط تعمیرکار موبایل
آرشیو - حوادث
کد خبر:11587 | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۷

برداشت ۸ میلیارد رمز ارز از کیف پول دیجیتالی توسط تعمیرکار موبایل

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی ۳۲ ساله که اقدام به برداشت غیر مجاز ۸ میلیارد ریال رمز ارز از کیف پول دیجیتالی شاکی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیرحسین سلیمانی در تشریح این خبر، اظهار داشت: در پی شکایت مردی ۵۰ ساله مبنی بر برداشت غیر مجاز رمز ارزهای وی از کیف پول دیجیتالی خود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی بیان داشت چندی پیش متوجه شده است که در چند دسترسی‌ غیرمجاز که به حساب رمز ارز ایشان توسط فردی ناشناس پیدا شده است، مبلغ ۸ میلیارد ریال رمز ارز از کیف پول دیجیتالی وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است.
این مقام سایبری گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را مورد شناسایی قرار دهند و با هماهنگی مقام قضائی وی را در یکی از محله های شهر شیراز دستگیر کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان اینکه طی بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم تعمیرکار موبایل بوده است و هنگامی که شاکی گوشی موبایلش را برای تعمیر در اختیار ایشان قرار داده بود وی توانسته به کیف پول دیجیتالی شاکی دسترسی پیدا کند، گفت: در ابتدا متهم منکر هرگونه اقدام مجرمانه شد، ولی با مواجهه به مستندات و ادله دیجیتالی لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را برداشت غیرمجاز پول از حساب شاکی عنوان کرد.
این مقام سایبری ضمن اشاره به این موضوع که شهروندان در صورت خرابی و تعمیر تلفن همراه خود حتما به تعمیرکارهای معتبر موبایل مراجعه کنند، گفت: شهروندان بهتر است به منظور پیشگیری از هرگونه دغدغه خاطر نسبت به خرید رمز ارز و نگهداری آن در کیف‌های الکترونیکی خود، ابتدا دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و از ذخیره رمز‌های عبور و نام کاربری ۱۲ کلمه‌ای روی گوشی‌های خود اکیداً خودداری کنند و در تراکنش‌های انتقال از صرافی‌ها از رمز‌های یک بار مصرف ایمیلی استفاده کنند.
سرهنگ سلیمانی گفت: شهروندان در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک و یا مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×