» آرشیو » ارائه خدمات گروه های جهادی بسیج دانشجویی در چهار نقطه محروم کازرون
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8416 | ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲

ارائه خدمات گروه های جهادی بسیج دانشجویی در چهار نقطه محروم کازرون

پرتو جنوب

گروه های جهادی بسیج دانشجویی در چهار نقطه محروم کازرون به ارایه خدمات پرداختند.

به گزارش پرتو جنوب، هادی صحرابان مسئول بسیج دانشجوی دانشگاه های شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگاران گفت: بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان کازرون با راه اندازی قرارگاه جهادی شهید کرامت الله ابراهیم پور در تابستان سال جاری چهار مرحله اردوی جهادی در مناطق مختلف شهرستان کازرون اجرا کرد.
وی گفت: چهار گروه جهادی دانشگاهی در عرصه های متنوع و دوگروه جهادی تخصصی در عرصه پزشکی و دامپزشکی در روستاهای بخش های بالاده، کنارتخته و بخش مرکزی با شعار “دانشجو، امید، خدمت” به ارائه خدمت به اهالی این مناطق نمودند.
مسئول قرارگاه عهد خدمت در شهرستان کازرون با اشاره خدمات صورت گرفته در اردوهای جهادی اجرا شده افزود: خدمات پزشکی از جمله معاینه،دارو،تست قندخون رایگان ومشاوره های مامایی و سلامت مادر و کودک توسط گروه جهادی شهید مصطفی دیانتی نسب، واکسیناسیون و معاینه دام و طیور توسط گروه جهادی شهید نعمت الله ابوالحسنی، اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی و پروژه های عمرانی توسط گروه های جهادی شهیدان پیرویان، مرحمتی، قنبر زارع، مرتجز انجام گردید.
مسئول بسیج دانشجویی کازرون با اشاره به اینکه گروههای جهادی نقش حلقه های میانی را در سطح کشور به عهده دارند افزود: گروه های جهادی علاوه بر اینکه برخی خدمات را در عرصه های مختلف به مردم مناطق محروم ارائه می دهند نقش حلقه های میانی را جهت حل مسائل این مناطق برعهده دارند.
وی افزود: یکی از رسالتهای بسیج دانشجویی در اردوهای جهادی باید ترویج گفتمان ومدل حکمرانی مردمی باشد تا مردم به این فهم مشترک برسند که برای حل و رفع بسیاری از مسائل ومشکلاتشان به انتظار اقدامات دولتمران یا اعتبارات دولتی و بروکراسی های اداری ننشینند و خود دست بکار شوند، چنانچه الگوهای موفقی از این دست در بسیاری از مناطق محروم انجام شده است که در کمترین بازه زمانی و با کمترین هزینه برخی پروژه ها را در مناطق خودشان اجرا کرده اند.
مسول قرارگاه عهد خدمت کازرون ضمن تشکر از دانشگاه ها ونهادهای همکاری کننده گفت: خوشبختانه دردولت فعلی ابلاغیات خوبی در خصوص حمایت از گروه های جهادی صادر شده که باعث ایجاد انگیزه و گسترش اردوهای جهادی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×