» آرشیو » لزوم شناسایی ظرفیت‌های مناطق توسط یاوران شورا در راستای تقویت ارتباطات با بدنه اجتماعی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15482 | ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲

لزوم شناسایی ظرفیت‌های مناطق توسط یاوران شورا در راستای تقویت ارتباطات با بدنه اجتماعی

پرتو جنوب

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های مناطق توسط یاوران شورا در راستای تقویت ارتباطات با بدنه اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مسعود زارعی در نشست هم‌اندیشی یاوران شورا سطح منطقه ۶ شهرداری شیراز، یاوران شورا را حلقه واسط ارتباط مردم با شورا معرفی و ذکر کرد: اگر ارتباط با بدنه اجتماعی شکل بگیرد، می‌توان گفت که این رابطه و کارکرد یاوران شورا مطلوب است.

او خواستار ارتباط گیری بیشتر رابطین یاوران شورای شهر با کمیسیون متبوع شد و تصریح کرد: اگرچه اقدامات خوبی در مناطق طی دوره فعالیت جدید مدیریت شهری ایجادشده اما متأسفانه یاوران و رابطین به‌خوبی آن‌ها را برای شهروندان آن منطقه تبیین و تشریح نکرده‌اند

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه ۶ با تصریح بر تقویت ارتباطات در محلات مختلف مناطق یازده‌گانه خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در منطقه ۶ اجرایی شده است.

زارعی همچنین با تأکید بر این نکته که یاوران شورا باید بازوی اجرایی شهرداری در انجام مطالبات و مصوبات باشند، افزود: البته نباید فراموش کرد که باید حلقه ارتباطی کامل و جامعی در مناطق ایجاد شود تا همه جامعه هدف را در برگیرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تصریح بر این موضوع که الگوی درست و بهینه فرهنگ‌سازی صحیح در محلات مدنظر قرار گیرد، گفت: این مهم ازجمله دغدغه‌های شورا و یاوران شوراست، چراکه معتقدیم که با محوریت همین محله‌ها بسیاری از مسائل اجتماعی و زیست‌محیطی به سرانجام می‌رسد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به موضوعاتی چون صیانت از باغ‌ها، ساماندهی فروشگاه‌ها و …و نقش یاوران شوراها در این زمینه نیز اشاره کرد.

زارعی در بخش پایانی این جلسه ابراز امیدواری کرد که حلقه ارتباطی یاوران شورا نسبت به انعکاس مطالبات و مشکلات محلات اهتمام بیشتری بورزد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×