» حوادث » ۴۶۶ برداشت غیرمجاز با عنوان “سود سهام عدالت و شکوائیه علیه شما”
حوادث
کد خبر:22158 | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۶

۴۶۶ برداشت غیرمجاز با عنوان “سود سهام عدالت و شکوائیه علیه شما”

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای اینترنتی که اقدام به ۴۶۶ فقره برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری پلیس، سرهنگ “علیرضا نوشاد” در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام اینکه به صورت اینترنتی مبالغی از حساب وی کسر شده است، که مامورین پلیس فتا بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا حکایت از این داشت که فرد یا افرادی با سوء استفاده از ناآگاهی کاربران اینترنتی، از طریق ربات‌های تلگرامی به اطلاعات بانکی آنها دسترسی پیدا کرده و با شناسایی سوژه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی با عنوان “سود سهام عدالت و شکوائیه علیه شما”، با خالی کردن حساب شهروندان اقدام به خرید و بدون جا گذاشتن هیچ گونه ردی از خود کلاهبرداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

 شاکی به وام نرسید، یک میلیارد هم سرش کلاه رفت

فرمانده انتظامی داراب اضافه کرد: ماموران پلیس فتا با بررسی دقیق پرونده، با انجام اقدامات فنی گسترده متهمی را در این زمینه شناسایی و وی را در این شهرستان دستگیر کردند.
این مقام انتظامی گفت: تاکنون متهم به برداشت ۴۵۳ میلیون ریال از ۴۶۶ حساب متصل به کارت افراد اعتراف کرد که تلاش جهت شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
سرهنگ “نوشاد” با اشاره به اینکه تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد، گفت: کاربران از ورود به لینک‌های آلوده خودداری نموده و به محض مشاهده آن را حذف کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×