» فرهنگی هنری » آزادسازی خرمشهر، نماد پیروزی حق علیه باطل است
فرهنگی هنری
کد خبر:25120 | ۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۵

آزادسازی خرمشهر، نماد پیروزی حق علیه باطل است

پرتو جنوب

سوم خرداد، عظیم‌ترین رخداد تاریخ این کشور است و همگان وظیفه داریم با ترویج فرهنگ آن به نسل‌های آینده یادش را زنده نگه داریم.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سوم خرداد مرور برگ زرینی است از تاریخ دفاع مقدس و یادآور حماسه رزمندگان اسلام در سال ۶۱ در عملیات غرور آفرین بیت المقدس است که توانست نقطه عطفی در تاریخ معاصر کشور رقم بزند و رژیم بعث عراق را که از سوی ابرقدرت‌های جهان حمایت می‌شد را سرافکنده سازد و هیمنه پوشالی آنها را در هم بریزد و خرمشهر، شهر لاله‌های خون آزاد شد، و در این میان چه نام‌ها که به یادگار ماند، از محمد جهان آرا گرفته تا صیاد شیرازی.

فتح خرمشهر، فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های اسلامی است و سوم خرداد، سالروز حماسه بزرگی است با شکوه و ماندگار، که مقاومت مردمانش حماسه‌ای است از یاد نرفتنی؛ چرا که مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که پیش از آن برای دفاع آمادگی نداشتند. آزادسازی خرمشهر، آئینه‌ای گویا بود که از تاریخ دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعانه ملت ایران اسلامی.

آزادسازی خرمشهر، در سومین روز از خرداد سال ۶۱، مهمترین هدف عملیاتی بود که با نام بیت المقدس و به فرماندهی امیران و سردارانی شجاع، به مرحله اجرا درآمد و روایتگر تلاش شجاعانه و از جان گذشتگی‌های بی سابقه‌ای است که جوانان این مرز و بوم برای بازپس گیری خاک و نام این سرزمین بود، سرزمینی که امروز داعیه‌ای برای رشد و تعالی اسلام دارد و خاستگاه مردانی است که تنه به تنه شیران و پهلوانان می‌زنند.

فتح خرمشهر، انعکاسی جهانی داشت و به لحاظ استراتژیکی برتری ایران در جنگ با رژیم بعث را به خوبی نشان داد و یکی از برگ‌های زرین تاریخ در هشت سال دفاع مقدس است؛ این روز، روز مقاومت، ایثار، شهادت و حماسه آفرینی است و دستاورد آن هیچگاه از حافظه مردم این کشور پاک نخواهد شد.

سوم خرداد، عظیم‌ترین رخداد تاریخ این کشور است و همگان وظیفه داریم با ترویج فرهنگ آن به نسل‌های آینده یادش را زنده نگه داریم؛ و کلام آخر این که، سوم خرداد نماد پیروزی مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است، اما باید بدانند فرزندان این مرز و بوم به اجازه نمی‌دهد هیچ قدرتی توانایی این را داشته باشد که به آب و خاک ایران اسلامی نظر داشته باشد و وظیفه ماست که زمینه‌های بصیرت افزایی نسل جوان در این زمینه را افزایش دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×