» اجتماعی » آغاز پویش «فارس زیبا، با طبیعت بدون زباله» در فارس
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:21716 | ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۵

آغاز پویش «فارس زیبا، با طبیعت بدون زباله» در فارس

پرتو جنوب

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بیان اینکه پویش «فارس زیبا، با طبیعت بدون زباله» از پویش های برنامه ریزی شده برای حفظ محیط زیست و طبیعت بوده است، بر اهمیت مشارکت تمام آحاد جامعه برای اجرای هر چه بهتر این پویش تایید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عباس رضاییان زاده» صبح امروز با حضور در جمع کارشناسان معاونت بهداشت در منطقه خانه زنیان گفت: اگر چه بسیاری از مردم در تلاش هستند که ملاحظات ‌زیست محیطی را رعایت کنند، اما باز هم شاهد ناملایماتی در برخورد انسان با طبیعت هستیم که در اطراف تمام مناطق شهری و روستایی فارس دیده می شود.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن بهار طبیعت و آغاز سفر‌های نوروزی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه‌ریزی لازم برای پاک‌سازی محیط زیست از پسماند‌های پراکنده در اطراف جاده‌ها و ورودی‌های شهر‌ها و روستا‌ها به ویژه پلاستیک‌های رها شده در طبیعت را در قالب پویش «فارس زیبا، با طبیعت بدون زباله» کرده است.

دکتر رضائیان زاده با تاکید بر اینکه محور اصلی اجرای این پویش خود مردم و شهروندان هستند، بیان داشت: در اجرای این پویش لازم است تشکل‌های مردم نهاد، گروه‌های مردمی خودجوش، دانش آموزان، فعالان حوزه محیط ‌زیست، فرمانداران، شهرداران و بخشداران به همراه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و صاحبان صنایع و دیگر گروه‌ها مشارکت فعال داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: فارس با توجه به جاذبه‌های فراوان و بی‌بدلیل طبیعی و تاریخی و داشتن تمدن باشکوه چند هزار ساله، شایسته محیط زیست سالم و عاری از آلودگی است و این مهم، با عزمی همگانی محقق می شود.

او با اشاره به اهمیت و حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده اظهار کرد: شرکت در چنین پویش‌هایی، باعث سالم نگه داشتن محیط زیست و ترویج فرهنگ حفظ آن و سلامت افراد می‌شود.

پویش «فارس زیبا با طبیعت بدون زباله»، از امروز، سیزدهم اسفند آغاز شده و تا هفدهم اسفند با مشارکت هم‌استانی‌ها و همکاری تمامی سازمان‌ها و سمن‌ها ادامه دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×