» آرشیو » بهره گیری از آموزه های طب ایرانی در اقدامات رسانه ای حوزه جوانی جمعیت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14477 | ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۱۶

بهره گیری از آموزه های طب ایرانی در اقدامات رسانه ای حوزه جوانی جمعیت

پرتو جنوب

ششمین نشست کمیته رسانه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با محوریت بهره گیری از آموزه های طب ایرانی و مشارکت سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در آگاهی بخشی عمومی نسبت به مفاهیم جوانی جمعیت برگزار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه و مدیر کمیته رسانه قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت در این نشست ضمن قدردانی از تلاش نمایندگان سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در این کمیته، بر بهره گیری از ظرفیت آنان در اطلاع رسانی و گسترش مشارکت در آگاهی بخشی عمومی تاکید کرد.

مهندس «ابوذر پاریزی» با اشاره به اینکه کمیته رسانه قرارگاه جوانی جمعیت به صورت ماهانه برگزار می شود، توضیحاتی در مورد هدف از تشکیل این کمیته در دانشگاه و پیگیری مصوبه های اجرایی آن و توسعه فرهنگ سازی جوانی جمیعت و فرزند آوری در جامعه ارایه داد.

او شناسایی ظرفیت های رسانه ای موجود در سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان و بهره گیری از ظرفیت های آنان در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی در حوزه جوانی جمعیت و استفاده از طب ایرانی را از محورهای برگزاری این نشست عنوان کرد.

رئیس مرکز تحقیقات طب سنتی و تاریخ طب دانشگاه نیز در این نشست با ارایه توضیحاتی درباره طب ایرانی و آموزه های طب ایرانی در حوزه جوانی جمعیت، بر اهمیت بهره گیری از مشارکت بین بخشی در پیشبرد موفق اهداف این حوزه تاکید کرد.

دکتر «مجید نیمروزی» با معرفی فعالیت های سلامتکده ایرانی در حوزه جوانی جمعیت در شیراز نیز افزود: سلامتکده های طب ایرانی دولتی در شیراز در درمانگاه بیمارستان شهید دکتر فقیهی، درمانگاه پروین دالکی و درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی حضرت امام رضا(ع) به مراجعان خدمات درمانی ارایه می دهند.

اهمیت آگاهی بخشی مفاهیم جوانی جمعیت در سطح مدیران سازمان ها و زیرمجموعه های آنان، برنامه ریزی در راستای فرهنگ سازی عمومی با اهداف کوتاه، میان و بلند مدت، تبیین اهداف جوانی جمعیت و فرزند آوری در خانواده ها، برنامه ریزی برای تاثیرگذاری در جامعه با آگاهی بخشی به مردم و اطلاع رسانی با محتوای کوتاه و به صورت مداوم در جامعه، از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی مدیرگروه طب ایرانی دانشگاه در این نشست بود.

دیگر اعضای این کمیته از سازمان شهرداری شیراز و فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیرامون راهکارهای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در حوزه طب ایرانی، دیدگاه های خود را مطرح کردند.

این نشست، صبح چهارشنبه، بیست و ششم مهر ۱۴۰۲، در دفتر مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×