» آرشیو » اجرای نذر ورزشی هیات ورزش های همگانی فارس در دهه فاطمیه
آرشیو - ورزشی
کد خبر:16679 | ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۹

اجرای نذر ورزشی هیات ورزش های همگانی فارس در دهه فاطمیه

پرتو جنوب

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش هیات ورزش های همگانی استان فارس از اجرای نذر ورزشی در دهه فاطمیه خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان فارس؛ محمدرضا جعفری رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس، با اشاره به روند این پویش گفت: حفظ محیط زیست عزم و اراده همگانی می خواهد و همه ما باید مسئولیت اجتماعی خود را در برابر حفظ محیط زیست ایفا کنیم.
وی با اشاره به رویکرد قرار دادن محیط زیست سالم برای همه، اظهار داشت: با هماهنگی لازم روسای ورزش همگانی شهرستان ها و کمیته های متناظر استان فارس و کمیته های متناظر هیات ورزش های همگانی و مشارکت خیرین و با برنامه ریزی کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس، پویش نذر ورزشی در دهه کرامت انجام شد.

وی گفت: در راستای ترویج نذر ورزشی و پاکسازی طبیعت در ابتدای دهه اول فاطمیه، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم و ترویج حفاظت از محیط زیست و پاکسازی طبیعت، جمع آوری ماسک، زباله و پلاستیک ویژه مردم فارس همچنین تشریح و آگاه سازی عمومی در حفظ محیط زیست برای خانواده ها در پارک ها و تفرجگاه ها، مکان های عمومی با توزیع کیسه زباله و دستکش بین خانواده ها در تفرجگاه ها و مکان های عمومی در قالب پویش نذر ورزشی در دهه اول فاطمیه در سراسر استان فارس اجرا شد.
جعفری گفت: کمیته فرهنگی با استفاده از پتانسیل خیرین ورزشی در کنار دیگر طبیعت دوستان و اجرای برنامه های ورزشی در طبیعت ویژه دهه اول فاطمیه اقدام به پاکسازی طبیعت نمود.

عضو هیئت رئیسه هیات ورزش های همگانی استان فارس بیان کرد: در این طرح پاکسازی ارتفاعات دراک، کوهپایه، بام شیراز، دریاچه نمک، تفرجگاه های موجود در سراسر شهرستان ها ی فارس با هماهنگی روسای کمیته های متناظر انجام شد و بعد از جمع آوری زباله ها و تجمیع، با هماهنگی قبلی به سایت زباله منتقل شد.
جعفری با اشاره به کسب رتبه برتر هیات ورزش های همگانی استان فارس در کشور گفت: به همت کمیته های متناظر هیات ورزش های همگانی استان فارس، روسای شهرستان ها، خانواده بزرگ همگانی فارس، مشارکت و اقبال عمومی، این رتبه بدست آمده و بخش اعظمی از برنامه های هیات ورزش های همگانی استان فارس در حوزه فرهنگی و فرهنگ سازی بوده است که مورد اقبال جمعی قرار گرفته است و توجه ویژه به مسئولیت اجتماعی در تمامی حوزه ها در هیات ورزش های همگانی استان فارس شکل جهادی یافته است.
وی در پایان افزود: در هفته جهانی گرامیداشت افراد دارای معلولیت برنامه های متعددی در حال اجراست که می توان برای اولین بار در هیات ورزش های همگانی استان فارس به اجرای پویش شهر در دسترس را اشاره کرد که هم اکنون در حال اجراست.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×