» اجتماعی » اختصاص ۴۵ هزار هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در کشور
اجتماعی
کد خبر:24002 | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۳

اختصاص ۴۵ هزار هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در کشور

پرتو جنوب

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی ۲ سال گذشته تاکنون افزون بر ۴۵ هزار هکتار زمین به ساخت بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در کشور زمین اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب؛ به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، تقی رضایی در همایش تخصصی منطقه ای پایش برنامه های اجرایی سازمان ملی زمین و مسکن که در شیراز برگزار شد افزود: علاوه بر این، حدود ۱۳ هزار هکتار زمین نیز برای ایجاد شهرک‌های جدید در کشور مکان یابی شده که مجموع این زمین‌ها بسیار قابل توجه و عملکرد بسیار بالایی میباشد.

وی هدف از برگزاری این همایش را انتقال تجارب موفق استانها به یکدیگر، پایش برنامه اجرایی ادارات کل و پیگیری برنامه اجرایی ادارات کل و همچنین پیگیری تامین زمین در راستای نهضت ملی مسکن و سیاستهای تبیینی دولت خدمتگذار و مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بیان کرد.

او ادامه داد: یکی از روش های تامین زمین از طریق توافقات است که با توجه به اهمیت موضوع ضمن حمیت همکاران در تحقق این امر باید در سلامت کار دقت شود تادر آینده با چالش و مشکل مواجه نشویم.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در بحث تامین زمین، طی دهه‌های گذشته شاهد یک عقب ماندگی در کشور بوده‌ایم اما در ۲ سال گذشته توانستیم میزان قابل توجهی زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین کنیم.

وی ادامه داد در استان فارس نیز در بحث تامین زمین به ویژه در آنجا که با کمبود مواجه بوده‌ایم در قالب توافقات و تغییر و تحول اراضی اقدامات خوبی انجام شده و این اقدامات باید ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است براساس گزارش های اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تا اواخر سال ۱۴۰۰ در استان فارس فقط ۴۰۰ هکتار برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن آماده شده بود که طی ۲ سال گذشته تاکنون با احتساب شهرکهای جدید این میزان به بیش از هشت هزار هکتار رسیده است.
و هم اکنون استان فارس در بحث مهیا سازی زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در رتبه نخست قرار دارد، بیشترین توافقات در بحث تامین زمین نیز در این استان انجام شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×