» شهرستان » ارایه نزدیک به ۱۶هزار خدمت سلامت محور در بیمارستان صحرایی جهادی شهدای سلامت فارس، در بخش قادرآباد
شهرستان
کد خبر:27236 | ۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۷

ارایه نزدیک به ۱۶هزار خدمت سلامت محور در بیمارستان صحرایی جهادی شهدای سلامت فارس، در بخش قادرآباد

پرتو جنوب

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس، از ارایه ۱۵ هزار و ۹۵۴ خدمت سلامت محور در بیمارستان صحرایی جهادی شهدای سلامت فارس، در بخش قادرآباد خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سرهنگ پاسدار «حسین صمصام» با اشاره به برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی جهادی شهدای سلامت فارس در بخش قادرآباد، از ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ تا یکم تیر سال جاری، از ارایه ۱۵ هزار و ۹۵۴ خدمت در حیطه های مختلف پزشکی در این خدمت جهادی، در بخش قادرآباد خبر داد.

او ادامه داد: از مجموع ۱۵ هزار و ۹۵۴ خدمت سلامت در این بیمارستان صحرایی طی مدت چهار روز برپایی، پنج هزار و ۳۰۶ خدمت مربوط به ویزیت بیماران در کلینیک های تخصصی، هزار و ۷۲۰ خدمت مربوط به ویزیت پزشکان عمومی و دو هزار و ۷۸۰ خدمت نیز مربوط به خدمات دندان پزشکی بوده است.

سرهنگ پاسدار صمصام همچنین از انجام ۲۰ عمل جراحی در اتاق عمل سیار این بیمارستان صحرایی و انجام ۱۰ عمل جراحی در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) سعادت شهر به عنوان بیمارستان پشتیبان، با حضور اساتید دانشگاه خبر داد.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس از دیگر خدمات ارایه شده در بازه زمانی برپایی بیمارستان صحرایی در بخش قادرآباد، به انجام هزار و ۸۰۰ تست آزمایشگاهی، انجام ۱۶۰ مورد سونوگرافی، ۱۶۰ مورد نوار قلب و خدمات دیگری شامل رادیولوژی، سی تی اسکن، اکوکاردیوگرافی، پایش سلامت، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و مشاوره ناباروری اشاره کرد.

او اضافه کرد: همچنین در این مدت، سه هزار و ۴۰۰ نسخه تجویز شده از سوی پزشکان جهادی حاضر در بیمارستان، تامین دارو شد.

سرهنگ پاسدار صمصام اجرای رزمایش بین سازمانی برای آمادگی و هم افزایی در بحران های احتمالی، ارزیابی منابع انسانی و تجهیزاتی برای بحران های احتمالی، به کارگیری و آماده به کار کردن تجهیزات بیمارستان صحرایی و تیم های واکنش سریع، آمادگی و حفظ انسجام جهادگران سلامت، کاهش حجم تردد و مراجعه های غیر ضروری به مراکز درمانی مرکز استان، خودسازی، تقویت روحیه معنوی و ترویج فرهنگ جهاد و ایثار در بین اساتید، کارکنان و دانشجویان، کمک به افزایش امید به زندگی با ارتقای سطح سلامت و برطرف کردن مشکلات بهداشتی و درمانی در منطقه هدف را از مزایای برپایی این بیمارستان صحرایی برشمرد.

بیمارستان صحرایی بخش قادرآباد، از سه شنبه، بیست و نهم خرداد ۱۴۰۳، آغاز به کار کرد و تا یکم تیر سال جاری، با حضور روزانه ۲۰ پزشک متخصص و فوق تخصص، ۱۰ دندان پزشک، پنج پزشک عمومی، چهار داروساز، ۴۰ پیراپزشک و ۳۵ نیروی پشتیبان و با ارائه خدمات رایگان به بیماران و مراجعان برپا شد.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس، ضمن تشکر از حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز در بیمارستان صحرایی و حمایت معنوی ایشان، از حمایت های ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت های دانشگاه، مجموعه استانداری، فرمانداری شهرستان خرم‌بید، سپاه فجر فارس، سازمان های بیمه گر، بیمارستان مسلمین و خیرین سلامت در برپایی بیمارستان صحرایی بخش قادرآباد قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×