» سیاسی » از اظهارات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات چه خبر؟/ ارزیابی مناظره دوم
سیاسی
کد خبر:26722 | ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۳

از اظهارات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات چه خبر؟/ ارزیابی مناظره دوم

پرتو جنوب

۶ روز مانده به برگزاری انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اخبار مربوط به کاندیداها و آخرین اظهارات‌شان را می‌توانید در این گزارش مرور کنید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا، پنج شبنه شب- ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ دومین مناظره ۶ کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با موضوع اقتصادی-خدمات رسانی عدالت‌محور دولت- در ساختمان شیشه‌ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که گزارش کامل این مناظره را می توانید در این لینک مرور کنید.

در پایان دومین مناظره ۶ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری،‌ هر کدام از نامزدها نظر خود را درباره نحوه برگزاری این مناظره مطرح کردند.

* محمدباقر قالیباف پس از شرکت در دومین مناظره با پنج کاندیدای دیگر این انتخابات که با موضوع اقتصادی برگزار شد، گفت: بحث‌ها در مناظره دوم مربوط به حوزه مسائل اقتصادی و متمرکز بر خدمات رسانی، کارشناسی‌تر و جذاب‌تر بود. بخش هایی از مناظره ریتم تندتری داشت و کیفیت آن نسبت به مناظره اول بهتر شده بود.

* بعد از اتمام این مناظره امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی هم هنگام خروج از صداوسیما اظهار کرد: این مناظرات یک اشکالی دارد و آن این است افرادی که در عرصه انتخابات وارد می شوند، نظرات مثبت خود را بیان می کنند مثل طرفداری از محرومین و مبارزه با فساد، اما واقعیت این است وقتی فرد رئیس‌جمهور می‌شود توسط جمعی که مورد حمایت است تیم اجرایی او تشکیل داده می‌شود. خیلی مهم است که این افراد مردمی، پاکدست و جهادی باشند.

وی ادامه داد: در مناظرات فقط بیان ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تیم های پشت این ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد. باید به ترتیبی سوابق افراد و اطرافیان شان مشخص شود. حرف از وفاق می‌زنیم در حالی که درگذشته حتی تا نگهبان سازمان ها را نیز عوض می‌کردیم.

* علیرضا زاکانی نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری هم قبل از خروج از سازمان صداوسیما، خاطرنشان کرد: موضوعاتی که مطرح کردم سالهای سال است که دغدغه آن وجود دارد و کارهای اساسی برایشان انجام دادم. در مرکز پژوهش‌ها و دوره نمایندگی مجلس کارهایی انجام دادم. مردم عزیز، کشور نیازمند تحول است و این تحول هم نیازمند بسته‌های قابل سنجش و اندازه‌گری است.

وی گفت: مسبب وضع موجود کشور مسئول دهه ۱۳۹۰ است. مناظره‌های نیابتی فایده ندارد و منتظر مناظره با ایشان هستم.

* همچنین حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران حاضر در محل برگزاری مناظره، با بیان اینکه مباحثه و مناظره امشب مقداری جدی‌تر بود و اگر رفت‌وبرگشت‌های بیشتری بین نامزدها بود به جذابیت و آگاهی‌بخشی بیشتر کمک می‌کرد، افزود: مردم می‌خواهند کاندیداها را بشناسند. صرفاً یک‌طرفه بیانیه‌مانند نوشته‌هایی را بخوانیم، مورد استقبال واقع نمی‌شود. باید مقداری گفت‌وگوها جدی‌تر و نقدها زنده‌تر باشد.

وی تاکید کرد: اجازه بدهیم که یکدیگر را نقد کنیم. این برای مردم هم مفیدتر است؛ چراکه می‌خواهند یک انتخاب مهم انجام دهند و جا دارد که اطلاعات بیشتری داشته باشند.

* سعید جلیلی نیز در ارزیابی خود از مناظره دوم گفت: این مناظره‌ها کمک می‌کند که مردم به انتخاب بزرگ خود نزدیک شده و تصمیم دقیق بگیرند و خیر کشور، نظام و خودشان را به بهترین شکل انتخاب کنند. ما باید یک ایران دعوت به مشارکت داشته باشیم. جمهوریت نظام یعنی همه مردم نقش پرشکوه خود را ایفا کنند. اگر این نقش را مردم به خوبی ایفا کنند، جهش کشور بدست خواهد آمد.

* در پایان دومین مناظره تلویزیونی ۶ نامزد انتخابات که با موضوع اقتصادی- خدمات رسانی عدالت محور دولت- برگزار شد، مسعود پزشکیان نیز به ارزیابی این برنامه پرداخت و گفت: ما اگر صادقانه برای مردم خدمت کنیم، مردم ما شریف هستند و اگر میان گفته و عمل‌مان صداقت وجود داشته باشد، مردم ما همانهایی هستند که در آغاز انقلاب ۹۸ درصد به این نظام رای دادند اما الان بسیاری از آنها مسأله دارند که این مسائل به ما باز می‌گردد که در رفتار و گفتار ما تناقض دیده‌اند.

وی اظهار کرد: امیدوارم با شعارها و حرف‌هایی که می‌زنیم، فردا اگر به جایگاه و قدرتی رسیدیم با مردم صادق باشیم و دغدغه محرومین در ذهن، رفتار و عمل ما باشد که ان شاءالله مشکل مردم حل شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×