» آرشیو » استاندارد‌های بین‌المللی ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ برای تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات اجباری است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14354 | ۲۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲

استاندارد‌های بین‌المللی ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ برای تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات اجباری است

پرتو جنوب

مدیرکل استاندارد فارس گفت: استاندارد‌های بین‌المللی ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ برای تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات اجباری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ مدیرکل استاندارد فارس اظهار داشت: در سطح استان فارس طی شش ماه اول سال جاری تعداد ۲۳۵ مورد پلمب تجهیزات شهربازی صورت گرفت.

محمدمهدی رزمجویی با اشاره به اینکه در این راستا ۳۲ مورد تذکر و اخطار صادر شده است، افزود: هم اکنون تعداد تجهیزات فعال شهر بازی ها در سطح استان فارس یک هزار و ۴۷۲ مورد است که از طریق سامانه، تمدید گواهینامه آنها تحت کنترل می شود.

مدیر کل استاندارد فارس همچنین به نظارت بر حوزه تحلفات در کم فروشی کالا طبق دستور اکید رئیس جمهور اشاره و عنوان کرد: در این حوزه از آذرماه سال گذشته به شکل جدی کار آغاز شد که در همین ارتباط کنترل ۲۳۵ محصول انجام شد.

رزمجویی همچنین از کنترل ۵۵۲ محصول در شش ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود: از این تعداد کالا ۸۵ درصد منطبق و ۱۵ درصد عدم انطباق لازم را داشته است که عدم انطباق مربوط به انواع محصولاتی همچون فرآورده های کنسروی، فرآورده های لبنی، آرد و غلات و مواد شیمیایی است.

رونمایی از سامانه استاندارد مصالح ساحتمانی از دیگر موضوعات مورد اشاره مدیر کل استاندارد فارس بود.

رزمجویی اضافه کرد: از هفته آینده سامانه استاندارد مصالح ساختمانی توسط شورای فنی استان و با محوریت اداره کل استاندارد فارس راه اندازی می شود و اولین نظارت بر محصول بتن است و در گام بعد برای سایر مصالح ساختمانی همچون شن، ماسه و آجر خواهد بود.

وی همچنین افزود: در این باره در سال جاری، معرفی ۲۵۰ مرکز ساختمانی غیر مجاز به مراجع قضایی صورت گرفته است.

مدیر کل استاندارد فارس در ادامه به استفاده از ابراز در حوزه هوش مصنوعی در فرآیند استاندارد سازی اشاره کرد و گفت: در این خصوص رایزنی با دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی برای این اقدام در دستور کار است.

رزمجویی در خصوص فرآیند نظارت بر آسانسور، گفت: مسئولیت آسانسور و استاندارد آن در مراکز مسکونی بر عهده مالک، بهره بردار و مدیر مجموعه است و در صورت بروز هر گونه اتفاق کلیه مسئولیت ها بر عهده آنهاست. همچنین از حیث قانونی مالک باید پاسخگو باشد.

مدیرکل استاندار فارس در ادامه گفت: هدف مدیریت ضد رشوه و سوت‌زنی در ادارات، ایرانیزه کردن استاندارد‌های بین‌المللی ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ برای تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات اجباری است.

رزمجو همچنین از راه اندازی سامانه برای استاندارهای بین المللی ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ برای تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات خبر داد و گفت: ساختار‌ها و گلوگاه‌های فساد تعریف و فرآیند‌های مبارزه با آنها اعلام خواهد شد.

مدیرکل استاندار در ادامه تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها و ادارات باید تا پایان سال با پیاده سازی استاندارد‌های تعریف شده و رعایت استاندارهای اجباری اعلام شده گلوگاه‌های فساد را شناسایی و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کنند.

پذیرفته شدن  ۱۶۷ نفر از کارشناسان رسمی استاندارد در آزمون کشوری در چهار زمینه استانداردسازی، اندازه شناسی، تایید صلاحیت و  ارزیابی انطباق به فعالیت مورد دیگری بود که رزمجویی به آن پرداخت.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×