» آرشیو » استاندار بوشهر: استان بوشهر رتبه نخست کشور را در امضای تفاهم‌نامه‌های اقتصادی دارد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:671 | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۵

استاندار بوشهر: استان بوشهر رتبه نخست کشور را در امضای تفاهم‌نامه‌های اقتصادی دارد

پرتو جنوب

استاندار بوشهر گفت: این استان با امضای ۱۳۲ تفاهم‌نامه که مبنای فعالیت‌های اقتصادی طی سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ دارد، رتبه نخست کشور را در امضای تفاهم نامه‌های اقتصادی به خود اختصاص داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایرنا، احمد محمدی زاده شامگاه شنبه در آئین افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سردار سلیمانی اظهار کرد: افزون بر توسعه شهری این استان در حوزه سرمایه‌گذاری ریالی طرح‌های افتتاح شده دهه فجر جایگاه دوم و از نظر اعتبارات ارزی پروژه‌ها جایگاه نخست کشور را از آن خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در احیا واحدهای راکد رتبه هفتم کشور را دارد، افزود: این استان در زمینه افزایش ظرفیت تولید واحدهایی که کمتر از ظرفیت اسمی خود کار کرده‌اند رتبه نخست کشور را دارد.

استاندار بوشهر همچنین با اشاره به جایگاه سوم این استان در بخش صادرات غیرنفتی کشور، تصریح کرد: استان بوشهر در حوزه مسکن رتبه پنجم را دارد و با تصمیمات اخذ شده تلاش می‌شود جایگاه استان در سال ۱۴۰۲ ارتقا یابد.

وی یادآور شد: امروز با انجام کار انقلابی نرخ بیکاری استان بوشهر از ۹ به ۷.۳ درصد رسیده و جایگاه سوم کشور را از نظر کاهش نرخ بیکاری کسب کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دشمنان خارجی آمریکای ضعیف شده مفلوک و اسرائیل در آستانه فروپاشی و منافقان کوردل از این موفقیت‌ها ناراحت هستند، گفت: شهر بوشهر سال گذشته ۲ پروژه اساسی تقاطع غیرهمسطح و گذر سرتل تنگک را با مدیریت شورای شهر و شهردار اجرایی کرده است که تقاطع غیرهمسطح مورد بهره‌برداری و گذر سرتل تنگک نیز تا پایان اردیبهشت افتتاح می‌شود.

محمدی‌زاده با توجه به اجرای پروژه‌های شهری یاد شده در مدت ۱۴ ماه ادامه داد: عملکرد مدیران شهری بوشهر در بهره‌برداری از این پروژه‌ها و آماده‌کردن آنها در این دولت قابل قبول است و این نشان از همدلی، وحدت، وفاق مدیران و حمایت مردم دارد.

وی اضافه کرد: اجرای این پروژه‌ها بیانگر توانایی ما در انجام کارها و خلق افتخارات بزرگ و وجود ظرفیت در استان برای انجام کارهای اساسی زیربنایی است.

استاندار بوشهر گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال حداقل ۲ پروژه‌ اساسی زیربنایی در استان آغاز می‌شود.

محمدی‌زاده ادامه داد: همه این اتفاقات به برکت خون و دعای خانواده شهدا در استان رقم خورده و امسال شکوفایی اقتصادی و عمرانی استان بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

وی بر همراهی، وحدت، همدلی، هم‌افزایی، پرهیز از اختلاف برای پیشبرد مسائل مردم و انقلاب، خوشحال‌کردن مردم و مایوس‌کردن دشمن تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×