» اجتماعی » استاندار فارس خواستار بهره برداری از ۱۷ کتابخانه عمومی استان در سال ۱۴۰۳ شد
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:22975 | ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۲

استاندار فارس خواستار بهره برداری از ۱۷ کتابخانه عمومی استان در سال ۱۴۰۳ شد

پرتو جنوب

استاندار فارس در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این استان با اشاره به اینکه نقشه کتابخانه مرکزی شیراز نهایی شده است، خواستار بهره‌برداری از حداقل ۱۷ کتابخانه عمومی در سطح استان، طی سال ۱۴۰۳ شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این استان، به ریاست محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس و با حضور مدیران کل استانداری؛ مدیران کل و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان فارس، فرماندار و شهردار شیراز و اعضای حقیقی این انجمن برگزار شد.
استاندار فارس در این نشست موضوع کتابخانه مرکزی شیراز را مورد توجه قرار داد و گفت: پس از بررسی‌های مداوم، طرح کتابخانه مرکزی شیراز نهایی شده و لازم است که با استفاده از اعتبارات سفر دوم دولت و همکاری شهرداری شیراز عملیات احداث آن هرچه سریعتر آغاز شود.
محمدهادی ایمانیه با اشاره به اهمیت جلسات انجمن گفت: جلسات انجمن استان باید به صورت منظم هر دو ماه یکبار برگزار شود همچنین جلسات انجمن شهرستان‌ها نیز به ریاست فرمانداران برگزار و گزارش شهرستان‌هایی که جلسات انجمن را برگزار نمی‌کنند به استانداری اعلام شود.
وی همچنین با اشاره به روند بهسازی کتابخانه عمومی شهید آیت الله دستغیب شیراز، عنوان کرد: پروژه به سازی قدیمی‌ترین کتابخانه شهر شیراز به مراحل پایانی رسیده است و در اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد.
ایمانیه با تأکید بر افتتاح پروژه های کتابخانه‌ ای با پیشرفت بالا، گفت: در تمامی شهرهایی که پروژه‌های کتابخانه عمومی وجود دارد لازم است با کمک شهرداری‌ها و از طریق پرداخت نیم درصد و اعتبارات دیگر به اتمام و بهره‌برداری برسد. شهرداری‌ها با توجه به قانون تکلیفی اعتبارات لازم برای تجهیز پروژه‌های کتابخانه‌ای را تامین کند. امید است با همکاری مناسب با اداره کل کتابخانه ها، در سال جاری شاهد بهره برداری ۱۷ پروژه کتابخانه عمومی در سطح استان باشیم.
استاندار فارس همچنین طرح ایجاد کتابخانه‌های سیار را تحولی در ارائه خدمات کتابخوانی به مناطق محروم استان دانست و گفت: با توجه به خرید چند دستگاه خوردو برای راه اندازی کتابخانه سیار در استان، سازمان برنامه و بودجه استان فارس در راستای تجهیز خودروها همکاری لازم را انجام دهد.
مقام ارشد دولت در استان فارس همچنین خواهان راه‌اندازی سالن مطالعه برای دانش آموزان در سطح استان فارس شد و گفت: چندین سالن مطالعه مجهز برای دانش آموزان در شیراز و استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش ایجاد شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×