» آرشیو » استقلال خوزستان را تنها نگذارید
آرشیو - مقالات - ورزشی
کد خبر:13419 | ۱۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۹

استقلال خوزستان را تنها نگذارید

پرتو جنوب

به قلم: محسن بابادی – کارشناس ورزشی پرتو جنوب

مصاحبه دیشب سرمربی استقلال خوزستان پس از باخت، بسیار منطقی و در نوع خود قابل توجه بود. اما معتقدم بایستی جناب پورموسوی و کادرش حفظ شوند و تنها از یک تیم آنالیز قوی در کنار خود استفاده نموده و سه بازیکن در پست های هافبک دفاعی، میانه میدان و خصوصا یک مهاجم شش دانگ را به خدمت بگیرند.

همین که ایشان شهامت داشت و اشتباهاتش را پذیرفت بسیار ارزشمند است. اما اگر به آینده تیم و فوتبال خوزستان می اندیشد، به اعتقاد بنده نبایست در این شرایط و مقطع فعلی تیم را ترک کند و علیرغم تمامی مشکلات موجود، می توان با بازنگری در شیوه تمرینات خصوصا در فاز تهاجمی به تیم کمک کرد. این گونه جدا شدن دقیقا همان کاری را با تیم می کند که چند سال پیش مربیانی به استقلال خوزستان آمدند و رفتند و نهایتا تیم لیگ یکی شد.

باید ایشان تا نیم فصل در مسولیت خود باقی بماند و سعی در برطرف نمودن ایرادات داشته باشد و میدان را خالی نکرده و اصطلاحا جا نزند. بایست ایشان و کادرش پرقدرت تر کار کنند و بپذیرند که اشتباهات داوری تنها عامل آسیب رسان به این تیم نیست.

مطمئنا ما و تمامی اهالی فوتبال خوزستان با تمامی توان از کادر و بازیکنان بومی این تیم حمایت می کنیم و باتوجه به اینکه تیم را خود آقای پورموسوی بسته، بایست کار را ادامه داده و به سرانجام برساند و ترس از خراب شدن اعتبارش نداشته باشد و نباید میدان را خالی کند. چرا که اعتبار فوتبال خوزستان مهم تر از موضوعات فردی و هر چیز دیگری است.

در حال حاضر جدا شدن، ضربه بزرگتری را به تیم وارد می کند و آدم را یاد استیل آذین ۱۵ سال پیش می اندازد که چگونه دچار فروپاشی شد. استقلال خوزستان نهال نوپایی در لیگ برتر است که مراقبت های خود را می طلبد تا از این مرحله سخت و بحرانی عبور کرده و تثبیت شود. سید اکنون دیگر مربی باتجربه ای است و بایست اعتماد به نفس و آرامش خود و تیمش را حفظ نموده، شرایط را مدیریت کند و تا نیم فصل در تیم بماند و وضعیت تیم را جمع و جور کرده و تنها جذب چند بازیکن، استفاده از تیم آنالیز قوی و تغییر در شیوه و طراحی تمرینات خصوصا در فاز تهاجمی را در برنامه داشته باشد.

مسولین سیاسی و ورزشی استان هم بدانند هرچند نام تیم، استقلال خوزستان است، اما در حقیقت آبرو و اعتبار ورزش خوزستان بوده و بایست هرچه سریعتر برای رفع مشکلاتش پاپیش گذاشته و بازیکنان و کادر را تنها نگذارند.

اسپانسرهای انتخاباتی و کاندیداهایی که قصد شرکت در انتخابات را دارند، آگاه باشند که یکی از بزرگترین خدمات عملی و خوش قولی های آنان به مردم پیش از موعد انتخابات، می تواند همین کمک و مساعدت در حق آبی های شهر اهواز باشد و قطعا این تلاش ها توسط مردم و قشر عظیم جامعه ورزشی دیده خواهد شد و تبلیغ خوبی نیز برای آنان خواهد بود. پس می طلبد که دست به کار شده و به کمک تیم بیایند و سید و تیم پرطرفدار خوزستان را تنها نگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×