» آرشیو » اعزام ۱۶ کاروان سلامت به روستاهای استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:16651 | ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۱

اعزام ۱۶ کاروان سلامت به روستاهای استان فارس

پرتو جنوب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از اعزام ۱۶ کاروان سلامت به روستاهای استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتوجنوب؛ حسین درویشی  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس، در نشست خبری خود با رسانه ها به مناسبت هفته داوطلب گفت: قبل از سفر هیئت دولت به فارس و افتتاح آزادراه شیراز ـ اصفهان، جایگاه پایگاه امدادی مشخص شد که با پیگیری‌های انجام شده اکنون یک پایگاه امداد جاده‌ای با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر فارس در منطقه کلمان شهرستان آباده در حال خدمت‌رسانی است.

وی از اعزام کاروان‌های سلامت به روستاهای استان به مناسبت هفته داوطلب خبر داد و عنوان کرد: تعداد ۱۶ کاروان سلامت با حضور ۱۲۰ پزشک و پرستار در تخصص‌های مختلف به روستاهای استان اعزام می‌شوند.

فعالیت ۲۰۴ هزار عضو داوطلب در  هلال احمر فارس

درویشی با بیان اینکه استان فارس رتبه نخست کشوری مراکز پاسخگویی و امداد رسانی به کلیه حوادث را کسب کرده است، تصریح کرد: ۲۰۴ هزار عضو داوطلب در جمعیت هلال احمر استان فارس در بخش‌های مختلف امداد و نجات، جوانان و امور داوطلبان مشغول به فعالیت هستند که ۱۷۵ هزار داوطلب تنها طی دو سال گذشته به این جمعیت پیوستند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۸۰ خانه هلال در سطح استان، تاکید کرد: همچنین از اول امسال تا کنون هزار و ۵۷۵ مورد حادثه رخ داده است که توسط ۷۳ پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات رسیدگی شد و از این تعداد ۹۵۰ مورد از حوادث جاده‌ای بوده است که منجر به انتقال ۵۹۴ نفر از آن‌ها به مراکز درمانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در خصوص حوادث کوهستانی نیز گفت: از بین رسیدگی به ۲۵۴ حادثه کوهستانی، ۸۹ مصدوم توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر فارس نجات پیدا کردند.

کسب رتبه نخست در کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: جمعیت هلال احمر استان فارس سال گذشته در عرصه امداد و نجات توانست رتبه نخست را کسب کند.

درویشی همچنین با بیان اینکه استان فارس رتبه نخست در جذب داوطلب را کسب کرد، تاکید کرد: در راستای آموزش همگانی، طرح دادرس در مدارس استان فارس همزمان با سراسر کشور برگزار شد و اختتامیه رویداد کشوری مرداد ماه امسال به میزبانی شیراز  اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس فعالیت این مجموعه در برنامه نذر آب را مورد توجه قرار داد و گفت: به دلیل گستردگی فعالیت‌ها نظیر آموزش، زیست محیطی، کار فرهنگی، کاروان سلامت و درمان در کنار نذر آب، این فعالیت به نذر خدمت تبدیل شد که امسال هم در استان هرمزگان و هم در روستای ایل سالار فراشبند استان فارس خدمت با محوریت داوطلبان در حال انجام است.

آماده باش بالگرد جمعیت هلال احمر فارس

وی با بیان اینکه امداد هوایی و یک بالگرد جمعیت هلال احمر استان فارس آماده به کار بوده و در وضعیت مطلوبی به‌سر می‌برد، اظهار کرد: پرواز بالگرد هلال احمر به واسطه رخ دادن حوادث بوده و اکنون در وضعیت آماده باش قرار دارد.

درویشی با بیان اینکه توسط داوطلبان هلال احمر به ۱۵۰ هزار و ۶۰۰ نفر در قالب طرح‌های مختلف مددجویی، درمانی، بهداشتی و حمایتی خدمت‌رسانی شده است، اظهار کرد: ارزش تقریبی این حمایت‌ها ۴۲۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس عملکرد داروخانه ویژه این نهاد را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: متولی دارو، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی است و داروخانه هلال احمر در شهر شیراز دولتی بوده و در خرید دارو همانند مابقی داروخانه‌ها عمل می‌کند و هر جا کمبود دارو باشد شرکت تدارکات هلال احمر وارد عمل خواهد شد اما کلید توزیع در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال ۵ میلیارد تومان تجهیزات امدادی در فارس خریداری شده است، یادآور شد: در راستای توزیع تجهیزات جدید بین پایگاه‌های امدادی استان، ۱۴ خودرو سبک نیز خریداری شده و خرید ۱۵ خودرو دیگر نیز در دستور کار قرار دارد تا در پایان سال امسال تمامی شعب هلال احمر شهرستان‌های استان حداقل یک خودرو صفر کیلومتر داشته باشند.

پاسخگویی ۲ درصد جمعیت

درویشی با تاکید بر اینکه انبارهای امدادی در وضعیت خوبی قرار دارد، اظهار کرد: انبارهای هلال احمر فارس پاسخگوی ۲ درصد جمعیت شهرها و ۱۰ درصد روستاها هستیم و هلال احمر هیچ وقت برای ورود به صحنه حادثه مشکلی نداشته چراکه از استان‌های دیگر نیز کمک‌رسانی خواهد شد.

وی درخصوص اقدامات هلال احمر فارس در حمایت از مردم مظلوم غزه گفت: با بمباران مناطق مسکونی غزه و کشتار کودکان و زنان فلسطینی، ۱۲ تریلر مواد غذایی کنسروه از استان فارس به بنادر برای ارسال به شهر غزه اعزام شده است.

خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×