» اجتماعی » اقامت بیش از ۲ میلیون و ۶۵۷ هزار نفر شب در فارس
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:22696 | ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۲۴

اقامت بیش از ۲ میلیون و ۶۵۷ هزار نفر شب در فارس

پرتو جنوب

دبیر ستاد خدمات سفر استان فارس و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از اقامت بیش از ۲ میلیون و ۶۵۷ هزار نفر شب در فارس خبر داد.

تردد بیش از ۲۱ میلیون و ۳۶۴ خودرو “رویت پلاک”در نوروز فارس

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های شبانه‌روزی اعضای ستاد خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۳ به تشریح فعالیت‌های انجام‌شده در این ایام پرداخت و گفت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ جمع کل آمار اسکان مسافران نوروزی در واحدهای اقامت‌های رسمی و غیررسمی و اضطراری استان فارس به ۲ میلیون ۶۵۷ هزار و ۷۳۰ نفر شب رسیده است.

محمد ثابت اقلیدی افزود: طبق آمارهای ارائه‌ شده در مدت مذکور ۵۷۳ هزار و ۵۵۰ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم گردی، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی و غیره اسکان یافتند.

همچنین آمار اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و اضطراری شامل مهمان سرای های ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس سالن‌های ورزشی، حسینه ها و مساجد و… به ۲ میلیون ۸۴ هزار و ۱۸۰ نفر شب رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: بابیان اینکه درمدت تعیین‌شده تعداد کل ترددهای استانی (روئیت پلاک) به ۲۱ میلیون ۳۶۴ هزار و ۸۹۸ رسیده است افزود: در این مدت ۵۷ سفر ریلی ورودی و خروجی با ۹ هزار و ۹۶۳ نفر مسافر ورودی همچنین ۶۶۴ پرواز ورودی داخلی و خارجی با ۷۷ هزار و ۳۳۹ نفر مسافر ثبت‌ شده است.

بیشتر بخوانید:

رکورد مصرف بنزین نوروزی شکسته شد

ثابت اقلیدی در خصوص آمارهای ارائه‌شده اورژانس استان (مأموریت‌های ۱۱۵ آزادراه) نیز گفت: کل مأموریت‌های اورژانس در این مدت به ۱۵ هزار و ۵۷۲ مأموریت رسید.

او در رابطه با بازدیدهای نظارتی از تأسیسات و مؤسسات گردشگری و تمامی مراکز خدمات‌رسانی ایام نوروز در استان فارس گفت: در این ایام ۱ هزار و ۲۵۶ مورد بازدید از کل تأسیسات گردشگری استان انجام شد که در این بازدیدهای نظارتی ۳۷۵ تذکر، ۵۵ اخطار و ۱۲۰ تشویق و ۲۵ مورد هم به تعزیرات حکومتی معرفی شد و همچنین ۳۴۲ مورد تعطیلی واحدهای غیرمجاز اقامتی و پذیرایی با همکاری اداره کل نظارت بر اماکن نیروی انتظامی فارس ثبت شد.

بازدید نزدیک به ۱۲ میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه سخنانش به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های مذهبی تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارائه‌شده ۴ میلیون ۳۲۵ هزار ۳۶۲ نفر بازدید از اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، ۶ میلیون ۲۸۹ هزار ۱۵۶ بازدید از سایت‌های تفریحی طبیعی و تاریخی همچنین ۱ میلیون ۳۷۳ هزار ۳۷۲ نفر بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ثبت‌شده است که جمع کل این بازدیدها ۱۱ میلیون ۹۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر بازدیدکننده می‌رسد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×