» اجتماعی » الزام اداره های استان فارس به تامین بخشی از برق خود با انرژی های تجدید پذیر و بورس انرژی
اجتماعی
کد خبر:25420 | ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۰۶

الزام اداره های استان فارس به تامین بخشی از برق خود با انرژی های تجدید پذیر و بورس انرژی

پرتو جنوب

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۳، اداره ها و دستگاه‌های اجرایی موظف شده اند ۵ درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و بورس انرژی تأمین نمایند.
به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب؛ علیرضا اسکندری ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون خدمات کشوری موظف هستند از ابتدای امسال ۵ درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک، تأمین و در طول مدت چهار سال تا ۲۰ درصد (سالانه ۵ درصد) افزایش دهند.
وی افزود: به منظور اجرایی شدن ماده ۸ مصوبه شورای عالی کشور، رویه اجرایی تأمین حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی مشترکان مشمول از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک توسط وزیر نیرو ابلاغ شد که در صورت رعایت نشدن این موضوع، انرژی مصرفی متناسب با درصد مربوطه بر اساس حداکثر نرخ تابلوی برق سبز بورس انرژی در قبض برق این مشترکان محاسبه خواهد شد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تصریح کرد: تأمین تمام و یا بخشی از برق مصرفی مشترکان مشمول به یکی از روش‌ها شامل ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک با اخذ مجوزهای لازم برای هر یک از ساختمان‌های مشترکان مشمول و یا به صورت تجمیعی برای چندین ساختمان مشترکان مشمول، خریداری از تابلوی برق سبز، به صورت فیزیکی یا گواهی برق تجدیدپذیر و انعقاد قرارداد دوجانبه با نیروگاه تجدیدپذیر در چارچوب قوانین و مقررات جاری، امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:

افزایش تعداد مشترکان برق فارس به بیش از یک میلیون و پنجاه هزار مشترک

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف کمک به حفظ محیط‌زیست وکاهش مصرف سوخت‌های فسیلی، امروزه به یک الزام جهانی تبدیل شده است، تاکید کرد: توجه به عوامل زیست محیطی یک وظیفه ملی است بنابراین اهتمام اداره های مشمول به احداث نیروگاه خورشیدی و استفاده از منابع تجدیدپذیر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
اسکندری در خاتمه سخنان خود از همکاری و تعامل اداره ها و دستگاه‌های اجرایی با صنعت برق استان در گذر موفق از پیک مصرف برق در تابستان سال گذشته تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد برای تابستان سال جاری نیز مشارکت ها و همراهی های تمامی مشترکان به ویژه مشترکان بخش اداری استمرار داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×