» آرشیو » رئیس ستاد انتخابات استان فارس: انتخابات در فارس در ۳۵۱۵ شعبه اخذ رای برگزار می شود
آرشیو - سیاسی
کد خبر:19410 | ۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۹

رئیس ستاد انتخابات استان فارس: انتخابات در فارس در ۳۵۱۵ شعبه اخذ رای برگزار می شود

پرتو جنوب

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رییس ستاد استان فارس گفت: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سه هزار و ۵۱۵ شعبه اخذ رای برگزار خواهد شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل قزل سفلی در آیین افتتاح ۱۵ شبکه تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس افزود: در جریان این انتخابات افزون بر ۸۶ هزار نفر در حوزه اجرا، نظارت و تامین امنیت انتخابات در امر سازماندهی و برگزاری انتخاباتی سالم، باشکوه و امن مشارکت و فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: تاکنون در استان فارس ۸۲۳ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند که به ازای هر کرسی نمایندگی ۴۲ داوطلب خواهیم داشت که نوید این را می دهد که یکی از رقابتی ترین انتخابات را برای انتخابات مجلس داشته باشیم.

انتخابات در استان فارس به شکل الکترونیک برگزار نخواهد شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار داشت: برابر تصیم شورای نگهبان انتخابات در استان فارس به شکل الکترونیک برگزار نخواهد شد.

وی، راه اندازی شبکه های تلویزیونی تبلیغات انتخابات را فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با داوطلبان نمایندگی مجلس دانست و گفت: کسانی که در دوره های قبل این فرصت را پیدا نمی کردند که خودشان را به درستی معرفی کنند الان ظرفیت رسانه ملی در اختیار آنها خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

تایید صلاحیت چهار نفر در فارس برای مجلس خبرگان رهبری

رییس ستاد انتخابات فارس گفت: این شبکه ها که برابر ماده ۸۱ قانون انتخابات و به منظور تحقق انتخابات رقابتی، عدالت رسانه‌ها و بهره مندی یکسان افراد در حوزه تبلیغات راه اندازی شده می تواند هم برای داوطلبان یک فرصت مناسب باشد و هم برای مردم که بتوانند با شناخت بهتری افراد مورد نظر خود را از میان سایر داوطلبان انتخاب کرده و رای مناسب تری داشته باشند.

قزل سفلی افزود: به منظور نظارت بر تبلیغات انتخاباتی یک هیات تحت عنوان هیات بررسی تبلیغات در استان ایجاد شده که بنا است فرصتی را فراهم کند که ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های عمومی، دولتی و شهرداری‌ها به شکل عادلانه در انتخابات به کار گرفته شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×