» آرشیو » خواستگار سابق، عامل انتشار تصاویر خصوصی
آرشیو - حوادث
کد خبر:17201 | ۲۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۷

خواستگار سابق، عامل انتشار تصاویر خصوصی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی ۳۲ ساله که با دسترسی پیدا کردن غیرمجاز به حساب اینستاگرام شاکیه اقدام به تهدید و انتشار تصاویر وی با هدف بدنام کردن آن را داشت، خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، اظهار داشت: خانمی ۲۹ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری من در اینستاگرام و با انتشار مطالب کذب و  ارسال تصاویر‌های خصوصی‌ام برای دیگران، قصد بدنام کردن من و خانواده‌ام را دارد، لذا رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی گفت: پرونده اولیه تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم که خواستگار سابق شاکیه بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم همکار سابق شاکیه بوده و به دلیل جواب ردی که از آن در زمان خواستگاری شنیده بوده دست به چنین کاری زده بود، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب عمل مجرمانه خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را انتقام از شاکیه و خانواده وی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×