» آرشیو » انتشار تصاویر نامزد سابق در فضای مجازی
آرشیو - حوادث
کد خبر:14790 | ۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

انتشار تصاویر نامزد سابق در فضای مجازی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری جوانی ۲۰ ساله که با دسترسی پیدا کردن به تصاویر خصوصی شاکیه و انتشار آنها در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اقدام به هتک حیثیت وی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در این خصوص، اظهار داشت: خانمی ۱۹ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس با انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام قصد بدنام کردن من و خانواده‌ام را دارد، که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: پرونده اولیه تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم نامزد سابق شاکیه بوده و به دلیل مشکلاتی که با خانواده وی داشته اقدام به چنین کاری کرده بود، گفت: متهم دلیل اقدام خود را انتقام از شاکی و خانواده وی عنوان کرد.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.
سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×