» حوادث » جواب ردی که باعث انتشار عکس های خصوصی شد
حوادث
کد خبر:22234 | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۳

جواب ردی که باعث انتشار عکس های خصوصی شد

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری جوانی ۲۴ ساله که با دسترسی پیدا کردن به عکس های خصوصی خانمی و انتشار آنها در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به هتک حیثیت وی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیر حسین سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، اظهار داشت: خانمی ۲۰ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس با انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و نسبت دادن عناوین زشت به او همراه با درج شماره تلفن همراهش، قصد بدنام کردن من و خانواده‌‌‌ام را دارد، که رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی گفت: کارشناسان با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم خواستگار و نامزد سابق شاکیه بوده و به دلیل مشکلاتی که با خانواده وی داشته اقدام به چنین کاری کرده بود، گفت: متهم در ابتدا منکر ارتکاب عمل مجرمانه خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس؛ به جرم خود اقرار کرد.

بیشتر بخوانید:

 شاکی به وام نرسید، یک میلیارد هم سرش کلاه رفت

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×