» آرشیو » بهترین سرمایه گذاری برای آینده فرزندان
آرشیو - مقالات - ورزشی
کد خبر:8162 | ۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۳

بهترین سرمایه گذاری برای آینده فرزندان

پرتو جنوب

محسن بابادی – کارشناس ورزشی پرتو جنوب
یکی از چالش ها درباره اوقات فراغت فرزندان، خساست بیش از حد و بی اعتنایی برخی خانواده ها به مقوله تفریحات سالم از جمله انواع کلاس های آموزشی خصوصا ورزشی است. نه اینکه صرفا به دلیل مشکلات مالی باشد، بلکه به علت کم اطلاعی و بیهوده دانستن انواع آموزش ها و کلاس ها بوده و فرزند خردسال و کودک را با ۳۰ یا ۴۰ سال پیش خود و امکانات و شرایط آن زمان قیاس کرده و بدون در نظر گرفتن اوضاع نابهنجار جامعه کنونی و وجود انواع خطرات، انتظار دارند فرزندانشان همچون کودکی آنها با سپری نمودن شبانه روزی وقت در کوچه و خیابان، اوقات فراغت را سپری نمایند.
در صورتی که بدون در نظر گرفتن خطرات و انواع و اقسام مشکلات، اصل این تفکر باطل و نوعی وقت هدر دادن و عدم شکوفایی استعدادهای فرزندانشان را به دنبال دارد. درباره شرایط حاکم بر خانواده های کم بضاعت بحث متفاوت است، اما خانواده هایی که دستشان به دهانشان می رسد، بدانند که هرچه فرزندان در سنین خردسالی تا نوجوانی انواع مهارت ها و آموزش های لازم در کنار درس خواندن را بیاموزند، در آینده مورد استفاده آنها قرار خواهد گرفت.
پس حتما بایست یک فعالیت ورزشی و در کنار آن یک فعالیت هنری یا آموزشی دیگر در برنامه فرزندان باشد. خصوصا در فصل تابستان که زمان بیشتری در اختیار دارند. برخی والدین فکر می کنند هزینه کردن برای کلاس های آموزشی، بی فایده و هدر دادن سرمایه است. در صورتی که تلاش برای سوق دادن فرزندان به انواع فعالیت های گروهی و اجتماعی، به شکل گیری شخصیت آنها کمک شایانی کرده و سبب موفقیت بیشتر در زندگی فردی و اجتماعیشان خواهد شد.
پس بزرگترین سرمایه گذاری برای آینده فرزندان، تلاش خانواده ها بر یادگیری مهارت های مختلف خصوصا آنهایی که علاقمند و در آنها دارای استعداد هستند می‌باشد. این سرمایه گذاری در جهت شکل دادن شخصیت و مجهز کردن آنها به انواع مهارت ها و پیشرفت در برخی از آنها، سبب خواهد شد آن خردسال در سنین نوجوانی و جوانی کمتر دچار لغزش و خطا شده و این می تواند بزرگترین دستاورد یک خانواده باشد تا بتوانند با خیال راحت تری دستان فرزندشان را در دستان قدرتمند و بی رحم جامعه رها کنند و این فرزند بهتر خواهد توانست در زندگی گلیم خود را از آب بیرون بکشد و اصطلاحا باتجربه باشد و کمتر در دام اعتیاد و انواع فساد اخلاقی و…بیفتد. چرا که یاد گرفته محیط ورزشی، هنری یا آموزشی بهترین و سالم ترین محیط و دوستان حاضر در آنجا نسبتا شخصیت سالم تر و بهتری داشته و این گونه آینده فرزندان بیشتر و بهتر تضمین خواهد شد.
Print Friendly, PDF & Email
  • ×