» آرشیو » مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های فارس: با ایجاد سازمان شیشه ای ۴۲ اقدام موثر در حال انجام است
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:19920 | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۱

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های فارس: با ایجاد سازمان شیشه ای ۴۲ اقدام موثر در حال انجام است

پرتو جنوب

مدیرعامل سازمان همیاری‌ شهرداری‌های فارس با اعلام این مطلب که به دنبال تبدیل سازمان به یک مجموعه شیشه ای برای مشخص بودن اقدامات در سطح این سازمان غیر دولتی هستیم، گفت: زمانی که ۱۴ ماه قبل وارد سازمان شدم سازمان به ورشکستگی نزدیک شده بود و اعتماد کمی وجود داشت اما توانستیم با برنامه ریزی صورت گرفته به یک سازمان شیشه ای تبدیل شویم.

به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، سیدعلی سید نصیری با بیان اینکه ۴۲ اقدام موثر در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است،  از تعیین تکلیف دو پروژه بیمارستانی روی زمین مانده متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و گفت: این دو پروژه ۱۵ سال روی زمین مانده بود اما طی ۹ ماه گذشته به پیشرفت فیزیکی ۸۰ و ۹۵ درصدی رسیده است.

 سید نصیری تصریح کرد: فارس در رویداد ملی مدیریت بحران با رویکرد ایران قوی، در ردیف ۸ مدل سرمایه‌گذاری تعریف شده رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه این سازمان در حوزه‌های زیرساختی، عمرانی، خدماتی و مولد سازی میان دستگاهی فعالیت‌های مطلوبی را دنبال می‌کند، افزود: در همین راستا سازمان همیاری شهرداری‌های فارس دو پروژه بیمارستانی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران را به منظور تکمیل و بهره‌برداری در اختیار گرفته است.

مدیرعامل سازمان همیاری‌ شهرداری‌های فارس تاکید کرد: این سازمان در تمام پروژه‌های عمرانی در دست ساخت یا در دست انتخاب پیمانکار، پرداخت‌های مالی را انجام داده و اجازه نداده پروژه‌های نیمه تمام حتی برای یک روز متوقف بماند.

افزایش ۳۵۰درصدی کدهای درآمدی

وی به تمرکز این سازمان بر روی کدهای درآمدزایی پایدار اشاره کرد و گفت: در ۳۵ کد درآمدی این سازمان شاهد افرایش ۳۵۰ درصدی درآمدها هستیم و در بسیاری از کدهای درآمدی، تراز مالی رو به مثبت شدن گذشته است.

مدیرعامل سازمان همیاری‌ شهرداری‌های فارس با بیان اینکه مجموعه شهربازی لونا پارک بعد از ۴ سال تعطیلی با پیگیری‌های انجام شده و با اخذ استانداردهای لازم راه‌اندازی شد، عنوان کرد: در کنار تمام اقدامات سرمایه گذاری-عمرانی همواره بسته‌های فرهنگی به عنوان پیوست در دستور کار بوده و از تمام ظرفیت‌ها بیشترین استفاده شده است.

سید نصیری با بیان اینکه یکی دیگر از مهمترین پروژه های سازمان ساختمان پروژه مجتمع تجاری –اداری زند است عنوان کرد: کلنگ عملیات اجرایی این پروژه در دهه فجر به زمین زده می شود.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات، راه اندازی مجمع عالی حقوقی فارس است که بسیاری از کلانشهرهای کشور به دنبال الگوبرداری از آن هستند.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداریهای استان فارس گفت: انعقاد قرارداد تامین نیروی انسانی با ۲۸ شهرداری، طراحی پیش تولید نرم افزار یکپارچه مدیریت شهری، پروژه آماده سازی سایت نهضت مسکن ملی در ۸ سایت، انعقاد قرارداد پوشش مازاد هزینه درمان ۴۳ شهرداری، خرید زمین جهت احداث مهمانسرای شهرداریهای شیراز از جمله دیگر پروژه های دیگر سازمان است.

آمادگی جهت ارائه پلتفرم مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل درون شهری به شهرداری‌های استان

سید نصیری با تصریح بر این نکته که این سازمان آماده ارائه پلتفرم مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل درون شهری به شهرداری‌های استان است، خاطرنشان کرد: این پلتفرم مربوط به یکی از خروجی‌های رویداد ملی گردشگری است که با حضور نخبگان کشور به شیوه استارتاپی برگزار شد.

رونمایی از خودروهای برقی در استان فارس

 وی  از رونمایی خودروهای برقی خبر داد و گفت: قرارداد خرید ۵ هزار خودرو برقی با یکی از شرکت‌های استانی تولید کننده اخذ شده که به زودی مراسم رونمایی انجام خواهد شد.

وی همچنین از خرید ۸۴ خودرو نیسان برای شهرداری‌های استان با رویکرد خدمات رسانی خبر داد و گفت: علی‌رغم آنکه بخش‌های متخلفی از نظام بانکی و اقتصادی کشور در شرایط تحریمی به سر می‌برند اما شهرداری‌ها و بانک شهر مشمول این تحریم نیست و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

سید نصیری خاطرنشان کرد: این سازمان به دنبال تجمیع امکانات خرد، متوسط و کلان شهرداری‌های استان است.

سید نصیری با بیان اینکه سازمان به دنبال ایجاد فضای روستا باغ به وسعت ۲۰۰ هکتار در اطراف بیضاء است، گفت: این روستا باغ معطوف به توسعه کشت گیاهان دارویی خواهد بود.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×