» آرشیو » پایان کار رمال اینستاگرامی
آرشیو - حوادث
کد خبر:1993 | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۶

پایان کار رمال اینستاگرامی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانمی میانسال که از طریق رمالی ۱۴۰ میلیون ریال به جیب زده بود شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ امیرحسین سلیمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات از شاکی مشخص شد مدتی پیش در یک صفحه اینستاگرامی عضو شده که مدیر صفحه خود را فالگیر معرفی می‌کند و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب داده و از وی مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال در چندین مرحله کلاهبرداری کرده است.
رئیس پلیس فتا استان خاطر‌ نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی، متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا احضار شد.
این مقام انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که خانمی میانسال بود پس از مواجهه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابیپ خود اعتراف و بیان داشت با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکیه و سوء استفاده از سادگی وی و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از او کردم.
رئیس پلیس فتا فارس تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند؛ تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
این مقام سایبری از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک یا مجرمانه آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×