» آرشیو » شهردار شیراز خبرداد: پروژه زیربنایی لوله‌گذاری محور دروازه قرآن از ابتدای شهریورماه
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8869 | ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۲

شهردار شیراز خبرداد: پروژه زیربنایی لوله‌گذاری محور دروازه قرآن از ابتدای شهریورماه

پرتو جنوب

شهردار شیراز در بازدید شبانه مدیریت شهری این کلان‌شهر با همراهی اصحاب رسانه، از پروژه زیربنایی لوله‌گذاری محور دروازه قرآن، از بازگشایی این مسیر از ابتدای شهریورماه خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در چهارمین بازدید شبانه از پروژه لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی محور دروازه قرآن اظهار کرد:‌ با توجه به حجم بزرگ این پروژه، اجرای آن در شرایط عادی و در محوری که تردد بسیاری است، چندین ماه طول می‌کشید؛ اما باهمت شهرداری، شورا و پیمانکار پروژه مقرر شد این پروژه ظرف مدت یک ماه اجرا شود که این پروژه مهم تا پایان مردادماه به اتمام و از ابتدای شهریورماه این مسیر بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: امروز در تمام سطح کلان‌شهر شیراز شاهد اجرای پروژه‌های عمرانی هستیم.

بنا به اظهار این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز؛ در هفته دولت و سفر ریاست جمهوری به شیراز بیش از ۲ هزار میلیارد تومان پروژه در این حوزه افتتاح می‌شود.

شهردار شیراز این نوید را داد که در هفته آینده تعدادی از پروژه‌های محرومیت‌زدایی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

اسدی با بیان اینکه وعده شورا و شهرداری به مردم در مسیر خدمات‌رسانی و انجام پروژه‌های بزرگ و تأثیرگذار در زندگی مردم به عینیت رسیده است و شاهد اجرای این پروژه‌ها هستیم، گفت: رفتار مردم باوجود برخی از مزاحمت ترافیکی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی مثبت است و از اینکه مشاهده می‌کنند خدمات‌گذاران آنها در مجموعه شورا و شهرداری درحال‌توسعه و عمران شهر هستند، نسبت به مسائل ترافیکی صبوری کرده و از ما حمایت می‌کنند.

او در ادامه برخی پروژه‌های اجرایی در سطح شهر شیراز را تشریح و عنوان کرد: از ورودی دروازه قرآن پروژه گردشگری در حال اجراست.

شهردار کلان‌شهر شیراز افزود: از ورودی شمال غرب پروژه زیرگذر گویم و در محور شهرک گلستان نیز اجرای خط سوم مترو با هشت ایستگاه به طول ۱۰ کیلومتر و ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا هستند.

اسدی گفت: از محور پل فسا بزرگراه شهید استواربه طول ۵.۵ کیلومتر و عرض ۸۰ متر در حال اجراست.

پروژه میدان میوه و تره‌بار، جهش آسفالت در سطح مناطق یازده‌گانه شهر شیراز در حال انجام است که اسدی در این بازدید شبانه به آن اشاره کرد.

شهردار کلان‌شهر شیراز از بهره‌برداری ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی در مناطق یازده‌گانه شهرداری طی هفته‌های آینده خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بخشی از نیازهای زیرساختی مناطق شهری و کم برخوردار برطرف می‌شود.

او همچنین از بازدید شبانه پروژه‌های عمرانی در چهارشنبه‌های هر هفته خبر داد و گفت: یکی از فاکتورها در انجام پروژه‌های عمرانی استفاده از ظرفیت تمام مجموعه‌های شهرداری و بعضاً پیمانکار پروژه‌ها برای اتمام سریع‌تر پروژه‌ها است که در همین راستا چهارشنبه‌شب‌های عمرانی برای بررسی و روند پروژه‌های عمرانی در دستور کار کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×