» آرشیو » اهدای ۳۳۰ لیتر شیر مادر به بانک شیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) شیراز
آرشیو - دانش و سلامت
کد خبر:15234 | ۱۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۷

اهدای ۳۳۰ لیتر شیر مادر به بانک شیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) شیراز

پرتو جنوب

مادران اهدا کننده شیر، ۳۳۰ لیتر شیر به بانک شیر مادر آموزشی درمانی حضرت زینب (س) اهدا کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی حضرن زینب (س)، مدیر این مرکز با اشاره این که در تمام دنیا مادرانی هستند که با انسان دوستی و نیت انجام کار نیک و خیر، اقدام به اهدای شیر مازاد خود به بانک شیر مادر می کنند تا برای تغذیه نوزادن نارس و بیمار استفاده شود، گفت: به همت مادران اهدا کننده شیر از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳۰ لیتر شیر به بانک شیر مادر آموزشی درمانی حضرت زینب(س) ارسال شده است.

«سهیلا رفیعی» افزود: این میزان شیر اهدایی از سوی مادران اهدا کننده به بانک شیر موجب تغذیه ۳۷۲ نوزاد نارس و نیازمند شیر شده است.

او با تاکید بر ایجاد فرهنگ اهدای شیر با نیت نذر سلامت از سوی مادران، افزود: مادرانی که نوزاد شیرخوار کمتر از یک سال دارند و شیر آنها اضافه است، پس از بررسی‌ ها و آزمایش‌ های تخصصی سلامت برای اطمینان از نداشتن بیماری هایی مانند HIV، هپاتیت و سایر عفونت ‌ها، می توانند شیر اضافه خود را به بانک شیر مادر اهدا کنند.

مدیر بیمارستان حضرت زینب(س) اضافه کرد: امروزه بانک ‌های شیر مادران جزیی از نظام سلامت کشور به شمار می رود و جمع ‌آوری شیرهای مازاد مادران شیرده، پاستوریزه کردن این شیرها و در نهایت رساندن شیرهای اهدایی به مصرف نوزادان نارس و محروم، از خدمات بانک شیر این مرکز محسوب می شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×