» آرشیو » آغاز بخشودگی جرایم بیمه‌ ای کارفرمایان تامین اجتماعی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3160 | ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۸

آغاز بخشودگی جرایم بیمه‌ ای کارفرمایان تامین اجتماعی

پرتو جنوب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی مدیر عامل سازمان تأمین‌ اجتماعی و به‌ منظور حمایت از کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از ابتدای خردادماه و به مدت سه ماه اجرا می شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، ربانی زاده اعلام داشت: با توجه به نام‌گذاری سال جاری به نام سال “مهار تورم و رشد تولید” از سوی مقام معظم رهبری و به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف و تقویت توان تولیدی کشور از ابتدای خرداد تا پایان مرداد ماه سال جاری این بخشنامه اجرا می‌شود.
وی افزود: براین اساس کارفرمایان متقاضی استفاده از بخشودگی جرائم بیمه‌ای می‌توانند اصل بدهی بیمه‌ای خود را به صورت نقدی پرداخت کنند و یا طی توافق با شعب سازمان، روش پرداخت اقساطی را انتخاب کنند.
معاون استاندار اضافه کرد: در صورت انتخاب پرداخت اصل بدهی بیمه‌ای با تعداد اقساط ۱۲ ماه؛ کارفرما از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرائم برخوردار می‌شود؛ در صورتی‌که در ۱۸ ماه اقساط بدهی خود را پرداخت کند از ۸۵ درصد بخشودگی جرایم و در صورت انتخاب تعداد اقساط ۲۴ یا ۳۶ ماه به ترتیب از ۷۵ درصد و ۵۰ درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شود.
ربانی زاده ابراز داشت: کارفرمایانی که به هر دلیل بدهی بیمه‌ای معوقه دارند و در شمول جرایم بیمه‌ای شده است با انتخاب اقساط ۱۲ ماهه از فرصت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در خصوص شرایط استفاده کارفرمایان از این تسهیلات اظهار داشت: این طرح با محوریت حفظ اشتغال موجود کارگاه‌ها اجرایی می‌شود و کارفرمایانی مشمول استفاده از این تسهیلات خواهند بود که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی، نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست اسفندماه سال ۱۴۰۱ و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام کنند.
وی افزود: همچنین کارگاه‌هایی که بر مبنای لیست اسفند ماه ۱۴۰۱ تعداد بیمه‌شدگان شاغل در آنها کاهش یافته باشد، بعد از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.
ربانی زاده در خصوص نحوه ثبت درخواست و تقسیط جرایم بیان داشت: کارفرمایان متقاضی این تسهیلات باید درخواست خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir حداکثر تا تاریخ سی‌ویکم مرداد ماه ثبت کنند و به منظور سهولت کار، این عزیزان درخواست خود را به روزهای پایانی مهلت ذکر شده موکول نکنند.
شایان ذکر است کارفرمایان محترم توجه داشته باشند که بعد از توافق با شعب سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه پرداخت اقساطی بدهی بیمه‌ای، چنانچه هریک از اقساط بدهی‌های تقسیط شده در سررسید مقرر پرداخت نشود؛ بدهی تبدیل به حال شده و جرایم متعلقه، نسبت به مانده بدهی مطالبه و مجدداً قابل تقسیط نخواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×