» آرشیو » برداشت غیرمجاز ۶۰۰ میلیونی از حساب همکاران
آرشیو - حوادث
کد خبر:8550 | ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

برداشت غیرمجاز ۶۰۰ میلیونی از حساب همکاران

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی میانسال که با دسترسی به گوشی‌های همکاران اقدام به برداشت‌های غیر مجاز ۶۰۰ میلیون ریالی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیر حسین سلیمانی بیان کرد: با مراجعه خانمی ۲۸ ساله به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۸۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش در روزهای متوالی، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم ۳ تراکنش مالی با استفاده از کارت شاکی جهت خریدهای اینترنتی و تراکنش‌های دیگر مبنی بر انتقال وجه به حساب دیگری اقدام کرده است.
سرهنگ سلیمانی با اشاره به برداشت ۸۰ میلیون ریال از حساب شاکی، گفت: در بررسی‌های بیشتر معلوم شد متهم همکار شاکی بوده است که پس از حضور در این پلیس لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه متهم تا کنون نسبت به کلاهبرداری از ۴ نفر دیگر به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال اقرا کرده است، گفت: این مرد میانسال با دسترسی به کارت شکات اقدام به خریدهای اینترنتی می‌‌کرده و جهت دریافت رمزهای یکبار مصرف (پویا) به بهانه‌های واهی گوشی موبایل همکاران را دریافت و با دسترسی پیدا کردن و خواندن رمز پویا که از طریق پیامک برای شکات ارسال می‌گردید، فرآیند خرید و انتقال وجه را تکمیل می‌کرده است.
سرهنگ سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‌‎های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری کنید و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمائید که اطلاعات بانکی آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.
وی از عموم مردم خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×