» آرشیو » بهره برداری از طرح توسعه ایستگاه ۶۶ کیلوولت دهرم در استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2021 | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۳

بهره برداری از طرح توسعه ایستگاه ۶۶ کیلوولت دهرم در استان فارس

پرتو جنوب

طرح تجهیز و توسعه ایستگاه ۶۶ کیلوولت دهرم در استان فارس شامل نصب و راه اندازی بی خط ۶۳۸ به همراه نصب باسبار ۶۶کیلوولت در این ایستگاه به بهره برداری رسید و در مدار قرار گرفت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای فارس و بوشهر ، غلامرضا صفاری مجری طرح بهینه سازی شبکه معاون بهره برداری برق منطقه ای فارس، با تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه اعتبار اجرای این طرح را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اعتبارات یاد شده از محل ردیف های استانی تامین و پرداخت شده است.
به گفته وی طرح یاد شده در یک دوره زمانی ۸۰ روزه به اجرا در آمده است، در پروژه یاد شده که در زمین ایستگاه به متراژ ۵۰۰ متر مربع به همراه خاک ریزی به ارتفاع یک متر اجرا شد ارتباط دهی بی خط قدیم و جدید در ایستگاه دهرم انجام و نصب گردید، پروژه در بخش خط نیز بصورت همزمان در سمت ایستگاه کربنات و دهرم پس از اخذ خاموشی انجام گردید.
مجری طرح بهینه سازی شبکه معاون بهره برداری برق منطقه ای فارس خاطر نشان کرد: در بخش حفاظت رله حفاظتی جدید در ایستگاه کربنات نصب و کلیه حفاظت های ایستگاه دهرم و کربنات تست و راه اندازی گردید و در حال حاضر ایستگاه دهرم از طریق دو خط ۶۳۷ و ۶۳۸ ازایستگاه کربنات سدیم تغذیه می شود با انجام این پروژه قابلیت اطمینان ایستگاه دهرم به میزان ۱۰۰ در صد افزایش پیدا کرد.
صفاری با اشاره به اینکه طراحی بی جدید پیاده شده در ایستگاه دهرم به گونه ای انجام گردید که مشکلات خاموشی های قبلی را مرتفع می نماید وهدف از اجرای پروژه را افزایش قابلیت اطمینان ایستگاه دهرم دانست و در توضیحات تکمیلی گفت: اتمام زودتر از موعد – افزایش قابلیت اطمینان ایستگاه به میزان ۱۰۰ درصد از دیگر ویژگی های اجرای این طرح است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×